Anime izleyenler bilir ki anime apayrı bir dünyadır. Bu liste sonsuza kadar uzanabilir. Tüm izlediklerimizin içinde en güçlü, en sağlam, en yürekli ve en güzel kadın karekterleri topladık ve size bu listeyi hazırladık. Lütfen eleştirilerinizi ve kendi tercihlerinizi belirtiniz. Bu listedekiler kişisel tercihlerdir.(Az miktarda spoiler içerir.)

En Sağlam 30 Kadın Anime Karekteri

30. Hellsing - Victoria Seras

Hellsing - Victoria Seras

Evet bu kızı hatırladınız değil mi ? Alucard tarafından ölümden kurtarılıp vampire dönüştürülen polis hanım. Bu genç hanımın resimlerine baktığımızda tam bir badass women olarak görülebilir. Ama komik hallerini de biliyoruz. Alucard master ına "Ben kan içmem." diyip krizlere göğüs geren, dayanamayacak raddeye gelincede kanı tabakta kaşıkla çorba gibi içen bir hatun.


29. Sword Art Online - Yuuki Asuna

İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

Tamam dürüst olacağım. Ben bu kızı cidden hiç sevmiyorum. Kişiliği olsun hareket ve tavırları olsun. Fazla iyide dövüşemiyor bana kalırsa : Abartılmış Standart Heroine'lerin Kraliçesi.(En güzeller açıklamasında nefret kustum adeta :D)


28. Rosario to Vampire - Shirayuki Mizore

İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

Evet şeytanlar okulunda bile göze çarpan şirin bir karekter daha. Onca kişi varken bir insana aşık olmuş olan kar kızımız. Bembeyaz ve çok tatlıdır ve yemek yapmayı sever. Ve en büyük hobilerinden biri önüne çıkan kişileri dondurmaktır. Ciddiyim bu karekter çok şirindir. Kendini ifade etmeyi bilmediğinden devamlı yanlış anlaşılır ama sevdiği kişiye daima cürretkardır. Cidden unutulması güç bir karekter.


27. Sakurasou no Pet na Kanojo - Shiina Mashiro

İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

Standart sessiz karekter diyebilirsiniz. Ama göründüğünden çok daha derin bir karekter. Evet bir kuudere ama çok yetenekli ve yüreklidir. O cürretkar tavırları ile zaten izleyen kendinden geçer. Güzel ve aynı zamanda gerçek bir kişilik sahibi olan ender derecede sevilmesi gereken bir karekterdir (izlemediyseniz sakurasou yu izlemelisiniz).


26. İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

Ayaklı bir şekerdir bu kız. Kuyu gibi bir midesi vardır ve ölesiye tatlıdır. Kodumu oturtur. Ben açıkçası sessizleştirilip şeker gösterilmeye çalışılmış karekterlerden nefret ederim ama bu hanım kızımız da o ender kişilik sahibi kuuderelere giriyor. Cidden bu kızı eve alıp beslemek istersiniz öylesine şirindir. Animesini tavsiye ederim.(Bu kız bir youkai)


25. Gintama - Yagyuu Kyuubei

İnu x Boku SS - Roromiya Karuta

Güzelliğini boşverip sırf karekteri için veya karekterini bir kenara bırakıp sırf güzelliği için seveceğimiz gerçekten harika bir karekter. İzlediğim tüm animeler içindeki kadın karekterler arasında onu 25 e atmak nasıl hissettiriyor anlatamam. Erkek gibi yetiştirilmiş olan Kyuubei geçmişinde sevdiği kız için bir gözünü feda etmiştir, hemde çocukken.! Erkek gibi giyinir ve öyle davranır. Bir kadın samuraydır ve klanının varisidir. Cidden asla es geçilemeyecek bir karekterdir.


24. Elfen Lied - Lucy

Elfen Lied - Lucy

Sizce o olmadan bu liste olurmuydu ? Kesinlikle hayır !! Vur kır parçala Lucy'm... Acıların kızı :D Kan gövdeyi götürmeli !!!


23. Bleach - Yoruichi

Bleach - Yoruichi

Sözlerimizin tükendiği nokta. Bir erkekte bulunmayacak cesareti, çok fena lafı ağıza tıkaması ve elbet ki inanılmaz bir şekilde dövüşmesi. Hani flashın olam diyecebileceğimiz bir hatun. Kedi olarak ortaya çıktığı andan asıl formuna döndüğü anda ona aşık olacak her bölümde onu görmek isteyeceksiniz.


22. Durarara - Sonohara Anri

Durarara - Sonohara Anri

Evet bu hatunu biliyorsunuz değil mi ? Bilmiyorsanız söyleyelim. Asla göründüğü gibi biri değil. Evet sessiz sakin kendi halinde dev göğüslü, gözlüklü bir genç hanım. Amma velakin güçsüzlük ona en uzak kelime. Uzun zaman önce hissetmenin ne demek olduğunu unutmuş biricik şeytanı kılıç Saika'nın efendisi Sonohara Anri-chan. Sevdiği kişileri korumaya hazır. Hatta bunun için Orihara İzaya'dan kurtulmayı bile denemiş. Hala ona denk değil tabiki. Yine de bu yüreğinize taht kurabileceği gerçeğini değiştirmiyor.Ve bu arada kendisine özel bir ordusu var.


21. Durarara - Celty Strulson

One Piece - Nami

Şu an karşımızda kelimenin gerçek anlamıyla bir peri var karşımızda. Ciddiyim. Şu gördüğünüz motorsiklet süren hatun aslında İrlanda kökenli Dullahan adında bir peri. Uzun zaman önce ondan çalınan başını arıyor. En azından öyle yapıyordu. Fakat bir yerden sonunda asıl mutluluğa ulaştı. O bir taşıyıcı. Cidden başını bazı sahnelerde görebiliyoruz ve yüzü efsane güzellikte ama onun sadece hallerine ve tavırlarına aşık olmakta mümkün. Bazen utanır bazen sakarlık yapar ve en büyük fobisi trafik polisleridir. Böyle büyüleyici bir kadın Celty. Fazla izlemeyin o ses tonu sizde bağımlılık yapabilir.


20. One Piece - Nami

One Piece - Nami

Bu kız olmadan bu liste eksik kalırdı. Saçlarına, gözlerine, göğüslerine öldüğümüz o çok bilmiş şirin dahi haritacı. Vücudunu saklama konusunda hiçbir sıkıntısı yok ve rahat :D


19. Naruto - Tsunade

Naruto - Tsunade

Senin olmadığın listede bende olmam Tsunade'm. Evet işte Naruto'nun en harika birkaç karekterinden biri. Gücünü, cesaretini, güzelliğini haydi bir kenara bırakalım. Bu güzel kadının kocaman kalbi bile yeter. Yürek yemiştir adeta. Bir şehir dolusu ninja içinde kadın başına en güçlüsü olmasını da kageliğini de yemişim bu kadın 60 küsür yaşında neredeyse :D Çok acılar çekti bu kadın ve hala dimdik ayakta ve hala güçlü. Tüm sevdiklerini kaybetti. En yakın arkadaşı öldü diğeride ona ihanet etti. Ve o hala hayata da Madara'ya da kafa tutuyor. Cidden kalbiniz bu kadını kaldıramaz.


18. Shingeki no Kyojin - Annie Leonhardt

Shingeki no Kyojin - Annie Leonhardt

O bir dünya markası sayın seyirciler !!! O ve onun o büyüleyici gülüşü. Resmen Müzik. Normal haliyle bile yine herkesten güçlüydü. Gücünün yetmediği tek kişi Levi'ydi. O zamanki gözyaşları hala gözümün önünden gitmiyor. Lanet olsun bu dünya, lanet olsun bu sevgim !!!


17. Gintama - Shimura Otae

Gintama - Shimura Otae

Sadece şu kocaman sırıtışa bakmak yetmez mi soruyorum ? Evet davranışları, hal, tavırları ve kişiliği ile pekçok kişiyi kendine gıcık etmiş olabilir ama o sevdikleri için herşeyini göz açıp kapayana kadar feda edebilir. Ne kadar fedakar ve temiz yürekli olduğunu en iyi farkettiğimiz yerlerden bazıları animede Kondou'yu kurtardığında ve Kyuubei ile gittiğindedir. En iyi örneklerden biri ise Yorozuya Eien ni Nare filmindeki halidir. Shimura Otae cidden kalp parçalayan tipte bir karekter baılmısı olmayın sadece ona bargain-dash verin :D


16. İnu x Boku SS - Shirakiin Ririchiyo

İnu x Boku SS - Yukinokouji Nobara

Bir youkai daha !! Zengin bir ailenin dışlanarak büyümüş sahip olduğu tek şey para ve güçleri olan büyük kızı. Hiçbir yerde kendisini kabullenecek biri olmadığını düşündüğü için kendi kabuğuna kapanan edebiyat aşığı, kahve bağımlısı tsundere değil tsunshun olan acayip bir karekter. İstemeden kalp kıran sonrada tek başına ağlayan o yalnız kurt bu kız işte.


15. İnu x Boku SS - Yukinokouji Nobara

İnu x Boku SS - Yukinokouji Nobara

Ve listedeki son ve en taş youkai. Adını yazmak ve söylemek bir ömür. Bu hanım da buz oyunları sever ve kar kadındır. Ayrıca lezbiyendir. Erkeklerden nefret eder. Her zaman omzunu yaslayabileceğin asla yıkılmayacak gözlüklü zeki abla görüntüsü verir. Ama sen omzunu yasladığında o bacaklarını keser :D Kesinlikle güvenilirdir ve sevdiğini tam sever. Çok güçlüdür ve SS(secret service) üyesidir. Çok taş olduğunu söylemişmiydik ? :D


14. No Game No Life - Shiro

Naruto - Hyuga Hinata

Oyunların kraliçesi burada. 11 yaşında olmasına rağmen 40 yıllık kumarbazlara taş çıkaracak Elchia Kraliçesi Shiro-sama !! Bir hiki-neet ve dahi. Çok ama çok tatlı. Ama abisi yanında olmadığında biraz bozuyor. Abisinden ayrılamadığı için banyo yapmaktan nefret ediyor. Ve bizi burun kanamalarına sürüklüyor.


13. Naruto - Hyuga Hinata

Naruto - Hyuga Hinata

Hinata'nın olmadığı bir liste düşünemezdik. Bu kız cidden bizim herşeyimiz. Utangaç ve iki kelimeyi bir araya getiremez. Kızarma krizlerine girer ve sesi soluğu çıkmaz. Ama gücünü sonuna kadar kullanır. Ve sevdiği insan için tereddütsüz ölümü göze alabilir. İşte böyle bir kızdır Hinata. Naruto 2 sene sonra köye geri döndüğünde kimse Hinata'nın böyle büyüleyici bir güzelliğe kavuşacağını tahmin etmiyordu. Bu kız bizi şaşırtmaya devam edecek.


12. Code Geass - C.C.

Gintama - Tama

Baş tacımız ve animeye hemen başlama nedenimiz. İğrenç derecede pis geçmişinin yanında hala kibirli ve entrikalar peşinde. En sevdiği şey pizza yemek olan ve durmadan ortalığı birbirine katan, Lelouch'un başını belaya sokan bir bela muknatısı. Ve muhtemelen Lelouch'a en çok yakışan ve onu idare edebilecek tek kişi. Tam bir dahi ve çok dayanıklı. Kurşun işlemez ölümsüz hatun.


11. Gintama - Tama

Gintama - Tama

Robot genç kız Tama. Alem birşey diyeceğiniz tipte bir kız. Robot sonuçta. Yanındaki kızlar tokalara bakarken o çivilere bakar. Kızlar içki içerken o makine yağı içer(ve kusar) :D Kısacası yapay kalbiyle gönüllerde yer edinmiştir.


10. Gintama - Tsukuyo

Gintama - Tsukuyo

Ooo kunoichi(bayan ninja) hanım. Arkası geniş, istihbaratı bol cinsten. Gintoki'ye en çok yakışan bayan karekterdir pek çoğuna göre. Ve cidden çok sağlam bir karekterdir. Yeter ki sevdiği olsun, herşeyi yapar o kişi için. Ne diyeyim işte. Allah herkese Tsukuyo gibi yoldaş versin.


9. Karneval - Tsukumo

Image

Eşsiz benzersiz güzellikte melek gibi bir karekter olarak karşımıza çıkıyor Tsukumo. Circus üyesi bir Casus ve inanılmaz bir dövüş ustası. Adeta yürek yemiş bu genç kız sevdikleri için kendini feda etmeyi bir an bile umursamıyor ve bu da bizi ona bağlıyor.


8. Angel Beats - Tachibana Kanade

Image

Herkesi ağlatan şirin melek. Acı yemeklere bayılan, süs olsun diye kanat giyen ve animenin son bölümü herkesi ciğeri sönene kadar ağlatmış bir kuuderedir. Kalbini aldığı kişiye teşekkür edememek en büyük pişmanlığı olmuş sırf bu yüzden cennete gitmemiştir, işte bu kadar temiz kalplidir Kanade. Aşık olamayabilirsiniz çünkü sahibi var. Aşkına sadık temiz kalpli melek. Evet o gerçek bir melek.


7. Pandora Hearts - Will of the Abyss

Image

Bu güzel mi güzel bembeyaz kızın aslında tam bir şeytan olduğuna inanmak çok güç değil mi ? Evet insanların gözlerini oymak, şeytanlarla çay partisi vermek ve emrindeki yaratıkları kan yağmuru yağdırmak için parçalayan şirin masum bir kız o sadece !! Ama onun da hakkı var bana kalırsa yani sonuçta güzel şeyler daima ikiz kardeşini buluyor değil mi ? Üzülmeye hakkı var, üstüne gitmeyin şu kızın !!!


6. Magi Labyrinth of Magic - Morgiana

Image

Söyleyecek kelime bulamıyorum.Gerçekten. Ben bu kadar fedakar, temiz, cesur, güçlü ve güzel bir karekter daha görmedim. Sevdiği için bu kadar çabalayan böyle bir karekter yoktur cidden. Melekler bile yanında etkisiz kalır. O kadar büyüleyicidir. Ara sıra utanmaları vardır görünce adeta kalbiniz erir. Söylenecek söz bırakmayan bir karekterdir.


5. Gintama - Yato Kagura

Image

Ve tüm evrenin en güçlü insanları olan Yatolardan Kagura var tabi. Bu kızın dünyası mutluluğa cidden inanmanızı sağlayabilir. Sevdiği için mücadele etmekten sevdiği uğruna canını vermekten asla korkmayan bu kız defalarca ölüme kafa tutmuştur. Elinden sukonbusu asla düşmeyen bu obur ve insan üstü güce sahip kız yürekleri feth etme konusunda bu listedeki pekçok karekterden daha başarılı olmuş ve ne kadar hayatın içinden olduğunu defalarca kanıtlamıştır.


4. Shingeki no Kyojin - Mikasa Ackerman

Image

İnsanlık tarihinin en büyük birkaç dövüş dehasından biri olabilecek uzak doğu kökenli, kendi halinde, sessiz ama asi, içinde fırtınalar kopan bir kadın karekter. Dış kabuğu çok sert olabilir ama kalbi yumuşacıktır. Gerçi o kabuğu aşan bir tek kişi olmuştur ve onu kaybettiğini sandığı an direk intihara yönelmiştir. Savaş komutu hayatını ele geçirmiştir. Efsane bir sözü vardır "Bu dünya çok acımasız, ve çok güzel. Güzel bir yaşantım oldu.".Animesi ilk çıktığında tüm anime dünyasını hem güzelliğiyle hem karekteri ile hem de yataneği kendine aşık etmiş, hayran bırakmış, tüm otakuların rüyası ve gözdesi olmuş bir karekterdir.


3. High School DxD - Himejima Akeno

Image

Ve işte geldik listemizin 3.ismine. High School DxD olmadan anime dünyası eksik kalırdı. Hal böyleyken bu animedeki taş gibi şeytan kızlarımızı da bu listeye eklemek bize farz oldu. Hele Akeno-senpai gibi bir senpaimiz varken adeta köşeye sıkıştık. Bu insanı kendine sadece 'Aman aman' diyerek aşık edebilecek şeytan vezir senpaimiz ağır sadist olmakla birlikte kendine göre oldukça mazoşist istekleri de varmış, en azından o öyle diyor.Ve aldatmak gibi şeylerden tahrik olduğunu da açıkça belirtiyor. Bize de burundan akan kan içinde havuz keyfi yapmak kalıyor.


2. Fairy Tail - Erza Scarlet

Image

Tüm vücudu hırpalanmış ve yara bere içinde bir kadın hala güzel gözükebilir mi ? Kanadı kırılmış bir peri düşmesi gerekirken yükselebilir mi ? Bu soruların tüm cevapları Erza'da gizli. O adeta tüm görkemiyle açan kızıl onurlu bir çiçek. O periler kraliçesi, nam-ı diğer Titania. Titania Erza. Biz arkadaşlığı, sahiplenmeyi ve gerçek sevgiyi ondan öğrendik. Sevdikleri için defalarca kendini feda edişini benimsedik ve o her güldüğünde kalbimiz kanat çırptı adeta. Her göz yaşında onunla birlikte ağladık. Kılıçtaki ustalığı olsun, zırhları ve büyüleri olsun, hal ve harekteleri olsun, sakarlıkları ve cosplayleri olsun herşeyiyle bizi kendisine bağladı ve adeta bir gülümseme nedeni oldu.Ne diyelim, teşekkür ederiz...


1. High School DxD - Rias Gremory

Image

Ve geldik 1.sıraya. Şeytan lordunun kız kardeşi, Kızıl saçlı yıkım prensesi işte karşınızda Rias Gremory. Şeytan ailesinde piyonun olam dedirten şahımız ve efendimiz. Gizli Araştırma Klübü Başkanı ve Gremory ailesinin varisi. Animeciler arasında en çok kan kaybından ölme vakası bu senpaimiz yüzündendir :D Onun çıplak uyuma huyu yüzünden defalarca kalp krizinin eşiğinden geçtik :D Utangaçlığının yanında ters kaçan cürretkarlığı, fedakarlığı ve sorgusuz sualsiz liderliğiyle gönlümüzün tahtına kurulmuştur. En kolay aşık olunabilecek kadın karekter olduğu su götürmez bir gerçektir.


                                                                                                        İlyada Xenovia G.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları