Romandan animasyona bir yolculuk.

ÖNEMLİ NOT

 Bu liste herhangi bir kaynaktan alınmamıştır ve tamamen şahsi görüşlerimden oluşmaktadır.

13| Black Bullet

Image

Stüdyo: Kinema Citrus, Orange | Yayın Yılı: 2014 | Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Gizem, Seinen 

 Yakın gelecekte, insanoğlu Gastrea adında parazitler tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Umutsuzluk içinde, terör ile yan yana, küçük bölgelere sürgün edilmişlerdir.

 Bu karanlık dünyada, Tokyo’ya yakın bir yerde yaşayan ve Sivil Güvenliğe, Gastrea’lara karşı özel savaş eğitimi verilen bir organizasyon, üye Rentaro, tehlikeli görevleri yerine getirmektedir. Partneri Enju, vaktinden önce büyümüş genç bir kız. Ayrıcalıklı güçleri ile savaşlarına devam ederlerken bir gün, devletten özel bir görev alırlar. Bu çok gizli görevin amacı Tokyo’nun yok olmasını önlemektir.

http://www.turkanime.tv/anime/black-bullet

12| Baccano!

Image

Stüdyo: Brain's Base | Yayın Yılı: 2007 | Türler: Aksiyon, Gizem, Komedi, Tarihi, Doğaüstü

 Baccano!, birbiriyle alakasız ancak mutlaka bir yerde kesişen ve işler kontrolden çıktıkça birbirlerini etkilemeye başlayan hikâyelerden oluşuyor. Ölümsüz simyacılar, mafya tarafından işletilen gizli işler ve karmaşık kurguların diğer birçok ögesi, filmlerden fırlama bir dünyada bir araya geliyor.

 Baccano!'yu sadece bir kelime kullanarak anlatmam gerekseydi "kaos"u seçerdim. Baccano! birbirinden çok alakasız görünen ama aslında bir ortak noktaları olan karakterleri bir kaos etrafında bir araya getiriyor. Zaten animenin ismi de bu kaosa oldukça uygun seçilmiş bir isim [Baccano! (İtalyanca) = Gürültü!]. Kaos dedim diye kötü işlenmiş bir senaryosu var diye düşünmeyin. Bu kaosu senaryoda çok iyi işlemeyi başarmışlar. Animeyi izlerken başlarda "burada neler oluyor?" diye kendi kendinize soruyorsunuz ama çok geçmeden her şey gün yüzüne çıkıyor ve olayları çok rahat bir biçimde kavrıyorsunuz. Zaten senaryo rahat bir biçimde kavranamaz olup, izleyici senaryoyu anlayabilmek için ona verilen ipuçlarını kendisi bileştirmek zorunda kalsaydı Baccano! bu kadar sevilen bir anime olmazdı.

http://www.turkanime.tv/anime/baccano

11| Ookami to Koushinryou (Spice and Wolf)

Image

Stüdyo: Imagin | Yayın Yılı: 2008 | Türler: Macera, Fantezi, Tarihi, Romantizm

 Craft Lawrence, yük arabasıyla birlikte kasabadan kasabaya yolculuk eden gezgin bir seyyar satıcıdır. Orta Çağ Avrupa’sına benzeyen yaşadıkları bu dünyada, Lawrence’ın yolu Pasroe adlı eskiden uğradığı kasabalardan birine tekrar düşer. Şansına hasat festivalinin ortasına ve kutlamalara denk gelir. Buradaki halkın kendilerine iyi bir yıl getireceğine inandıkları bereket tanrıçası adına düzenlenen bir festivaldir bu.

 Kasabadan ayrılırken Lawrence arabasının arkasında uyumakta olan bir kız bulur. Kurt kulakları ve kuyruğu dışında normal bir insan görünümünde olan bu kız kendini kasabanın inandığı bereket tanrıçası Horo olarak tanıtır. Kasabayı koruma görevinin sorumluluğuna rağmen, insanların kendisine olan inançlarının azaldığına ve zaten uzun yıllar boyunca ekinlerin iyi olmasını sağladığına inanarak artık kuzeydeki anavatanı Yoitsu’ya geri dönmek istemektedir.

 Yolculukları boyunca Horo’nun yaşadığı yüzyılların getirdiği bilgelik, Lawrence’ın ticari kârlarında işine yaramaya başlar ve birlikte iyi bir takım oluştururlar. Fakat aynı zamanda Horo’nun doğası, kilisenin de dikkatini çekecektir…

http://www.turkanime.tv/anime/ookami-to-koushinryou

10| Hyouka

Image

Stüdyo: Kyoto Animation | Yayın Yılı: 2012 | Türler: Gizem, Okul, Slice of Life 

 Oreki Houtarou sosyal aktiviteleri sevmeyen, uyuşuk bir lise öğrencisidir. Okulun klasik edebiyat kulübü, üyesi olmadığı için kapanma noktasına geldiğinden ablasının ricasıyla Houtarou bu kulübe katılır.

 Kulüpte Chitanda Eru adında bir kızla tanışan Houtarou, kulübün zaten bir üyesi olduğunu görünce bırakmak istese de Chitanda'dan etkilenmiştir.

 Kulübe daha sonra Houtarou'nun arkadaşı Fukube Satoshi ve Ibara Mayaka da katılacaktır. Gizemli olaylar ortak ilgi alanları olan bu dörtlü, kulüpte 33 sene önce olan bir olayı araştırmaya başlayacak, olayla ilgili ipuçlarını ise 33 sene önceki üyelerin yaptığı "Hyouga" adlı çalışmada bulacaklardır.

 Hyouka'yı bu listeye eklerken iki konuda tereddüte düştüm. İlki listeye ekleyip eklememekti. Çünkü Hyouka bir light novel değil normal bir novel uyarlaması. İkincisi ise "Kokoro Connect'ten önceki sıraya mı yoksa sonraki sıraya mı yerleştirsem?" tereddütüydü. Çünkü iki animeyi de neredeyse eşit derecede seviyorum. Her neyse şimdi Hyouka'ya gelirsek; Hyouka bir gizem animesi ve bu gizem animede muhteşem işlenmiş. Konu özetinde de gördüğümüz "33 sene önceki olay" yaklaşık 6-7 bölümde çözülüyor ve geri kalan bölümlerde ana karakterlerimiz birbirinden farklı gizemleri çözmeye uğraşıyor. Yani Hyouka aslında bölümsel konulara sahip bir anime. Normalde bölümsel konulu animeleri sevmem ama Hyouka elinde olan bölümsel konuları gizem ile beraber çok güzel harmanlamış. Animenin ufak tefek eksikleri ve son bölümdeki pek iyi işlenmemiş gizemi dışında göze çarpan büyük bir sıkıntısı yok.

http://www.turkanime.tv/anime/hyouka

9| Kokoro Connect

Image

Stüdyo: Silver Link. | Yayın Yılı: 2012 | Türler: Slice of Life, Komedi, Doğaüstü, Dram, Romantizm, Okul 

 (Resimde soldan sağa) Aoki Yoshifumi, Kiriyama Yui, Yaegashi Taichi, Inaba Himeko ve Nagase Iori okudukları lisede herhangi bir kulübe girme zorunluluğundan dolayı istedikleri kulüpleri bulamadıklarından veya başka sebeplerden dolayı kendi kulüplerini oluştururlar. Kültür Kulübü'nü oluşturan bu beşli birbirleriyle iyi arkadaş olurlar. O kadar ki nedenini bilmedikleri bir sebepten ruhları kendi bedenlerinden çıkarak birbirlerinin bedenlerine girmeye başlar. Bu tuhaf olayın sadece bir günlük olduğunu sanırlar, ancak bu başlarına gelecek doğaüstü olayların sadece başlangıçtır.

 Kokoro Connect'in oldukça klişe bir konusu var. Çoğu animede/filmde/dizide/oyunda gördüğümüz bir tema, vücut değiştirme. Kokoro Connect'i izlemeden önce bu konu üstüne o kadar fazla materyal tüketmiştim ki artık baymıştım ama yine de belki iyi işlemişlerdir diye izlemeye başlamıştım. İyi ki de başlamışım çünkü bu anime elindeki konuyu çok iyi bir biçimde işlemeyi başarmış. Animede en çok beğendiğim unsur ise karakterler oldu. Anime elindeki karakterleri işlemeyi mükemmel bir biçimde başarmış. İzlediğim en iyi karakter işlenişi bu animede olabilir. Anime karakterlerini izleyiciye doğaüstü olayların gerçekleştiği sırada anlatıyor. Karakterler bir yandan başlarına gelen olayları çözmeye çalışırken diğer yandan da kendi psikolojik sorunlarıyla yüzleşmek ve onların üstesinden arkadaşlarıyla beraber gelmek zorunda kalıyor. Bunu yeri geldiğinde komik, dramatik veya romantik bir biçimde yapıyor. Hazır dram, komedi ve romantizmden bahsetmişken, animede bu üçünün arasındaki geçişler ve denge o kadar güzel ayarlanmış ki hayran kalmamak elde değil. Üç kısımda izleyiciye çok iyi veriliyor.

http://www.turkanime.tv/anime/kokoro-connect

8| Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Image

Stüdyo: White Fox | Yayın Yılı: 2016 | Türler: Psikoloji, Dram, Gerilim, Fantezi

 Lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda ansızın öteki dünyaya çağırılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtardığında, Subaru ona olan iyilik borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beraber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ''Ölümden Dönüş'' adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtarabilecek midir?

http://www.turkanime.tv/anime/re-zero-kara-hajimeru-isekai-seikatsu

7| Katanagatari

Image

Stüdyo: White Fox | Yayın Yılı: 2010 | Türler: Aksiyon, Macera, Tarihi, Dövüş Sanatları, Romantizm

 Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami dış dünyayla bağlantısı kesilmiş bir adada babaları tarafından büyütülmüş olan iki gençtir. Babaları, Japonya'da en güçlü ve en korkulan teknik olarak bilinen 6.Nesil Kyotou-ryuu lideridir.Bildiği herşeyi oğluna da öğretmiştir. Babaları ölünce doğal olarak Kyotou-ryuu 7. Nesil lideri Shichika olur. Onlar adadaki yaşamlarına devam ederlerken bir gün ana karadan Togame adlı bir kız adaya gelir. Togame’nin amacı Shikazaki Kiki tarafından yapılmış on iki efsanevi kılıcı Shichika’nın yardımı ile shogunate (eski feodal hükûmetlere verilen isimdir) için toplamaktır. Gelişen olaylar sonucu ikili tarihin akışını değiştirecek bir maceraya çıkar.

 Katanagatari hakkındaki görüşlerim için: https://www.animeler.net/galeri/katanagatari-anime-incelemesi

http://www.turkanime.tv/anime/katanagatari

6| Boku wa Tomodachi ga Sukunai Series (Haganai Series)

Image

Stüdyo: AIC Build | Yayın Yılı: 2011-2013 | Türler: Harem, Slice of Life, Komedi, Romantizm, Ecchi, Okul

 Hasegawa Kodaka, katolik bir lise olan Chronica akademisine transfer olmuştur. Doğuştan yarı sarı yarı siyah ve dağınık olan saçlarıyla, asık suratıyla arkadaş bulmakta zorlanmaktadır. Bir gün sınıfa döndüğünde, Mikazuki Yozora adlı sınıf arkadaşının kendi kendine konuştuğunu görür. İkili arkadaş edinmek için "Komşular Kulübü" isimli bir kulüp kurarlar. Çeşitli aktiviteler düzenleyerek, arkadaş edinmekte güçlük çekenlere yardım etmeyi amaçlarlar.

 Normalde ecchi-harem animelerinden nefret ederim. Ama Haganai normal ecchi-harem animelerinden oldukça farklı. "Klişeleri yıkan yedi anime ve manga" adlı klasik olmuş listede de Kodaka'nın kalın kafalı bir harem ana karakteri olmadığından bahsedilir (aşağıya linkini bırakıyorum). Aynı zamanda da tüm kızların peşinden koşan ya da tüm kızların onun peşinden koştuğu klasik harem ana karakterlerinden de farklıdır. Bu animenin tek haremlik yanı tüm animedeki tek genç erkek karakterin Kodaka olması. Ecchi kısımları fazla abartılmadığından ve komedi ögeleri eklenerek izleyiciye sunulduğundan, sırf fanservice için konulan saçma sapan ecchi kısımları gibi hissettirmiyordu. Animedeki tek sıkıntım romantizm kısmının aşırı az olması. Eğer bu animenin içinde Sena x Kodaka romantizmi daha fazla olsaydı daha güzel bir anime olabilirdi ama yine de bu haliyle bile muhteşem bir anime.

http://www.turkanime.tv/anime/boku-wa-tomodachi-ga-sukunai
https://myanimelist.net/featured/2195/7_Anime_and_Manga_That_Destroyed_Clichés

5| Madan no Ou to Vanadis

Image

Stüdyo: Satelight | Yayın Yılı: 2014 | Türler: Macera, Ecchi, Fantezi, Harem, Romantizm

 Batı Avrupa'da savaş zamanlarında geçen hikayede, Zhcted'in (baş krallıklardan biri) Vanadislerinden (her biri, 7 bölgeden birini temsil eden, doğaüstü güçlere sahip 7 kadın savaşçı), Eleanor "Ellen" Vertalia, Brune'deki (rakip krallık) bir savaşı yönetmektedir. Vanadislerin gücü düşmanlarına korku saçmaktadır. Brune'nin hizmetindeki bir Kont olan, Tigre diye tanınan bir genç okçu, savaşta yenilmelerinden önce, Ellen'in gücünü ilk elden tadar. Her nasılsa, Ellen, yeteneklerine tanıklık ettikten sonra, ona hizmet etmesi şartıyla hayatını bağışlar.

 Az önce ecchi-harem animelerinden nefret ettiğimi ama Haganai'ın klasik ecchi-haremlerden farklı olduğu için güzel olduğunu söylemiştim. Madan no Ou to Vanadis ise normal ecchi-haremlerden farklı sayılabilecek yanlara sahip değil. Bu animeyi ecchi-hareme rağmen sevmemi sağlayan iki neden var. İlki savaş kısımları. Bu animenin savaş kısımları aksiyondan çok taktiksel strateji üstüne kurulu ama aksiyon dozajı da az değil. İkinci kısmı ise sahip olduğu dünyası. Anime klasik bir Orta Çağ temasında geçse de Vanadisler, büyülü silahlar ve sahip olduğu karakterler o kadar başarılı ki bu klasik temayı sevmeyeni için bile ilgi çekici hale getirebiliyor. Animenin tek sıkıntısı sadece 13 bölümden oluşması. Her şey çok çabuk bitmiş hissine kapılmıştım animeyi bitirdiğimde. Belki 4-5 bölüm daha uzun olabilirdi. 

http://www.turkanime.tv/anime/madan-no-ou-to-vanadis

Kısa bir not

 Aslında tam burada Fate/Zero'nun olması lazımdı ama Fate/Zero light novelden uyarlanmış olsa da serinin ana çıkışı bir visual novel olduğu için koyup koymamakta aşırı kararsız kaldım ve koymamaya karar verdim.

4| Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo?

Image

Stüdyo: Diomedea | Yayın Yılı: 2013 | Türler: Aksiyon, Komedi, Fantezi, Doğaüstü

 Sakamaki Izayoi, Kudou Asuka ve Kasukabe Yō farklı zaman dilimlerinde yaşayan olağanüstü güçlerle kutsanmış gençlerdir. Olağanüstü güçlere sahip olmalarına rağmen hayatları onlara sıkıcı gelmektedir. Bir gün bu üç kahramanımız “Küçük Bahçe” isimli gizemli bir dünyadan davetiye alırlar. Daveti okur okumaz da bu tuhaf dünyanın içine girerler. Bu dünyada tanrılar, insan-hayvan melezleri ve daha birçok canlı birlikte yaşamaktadır. Burada onları Kara Tavşan isimli yarı insan yarı hayvan bir kız karşılar. Kara Tavşan'ın rehberliğinde bu dünyaya gelme amaçlarını öğrenirler. Bu dünyada istedikleri kadar eğlence olduğu gibi hediye oyunları da olmaktadır. Oyunları kazandıkça hediyeler onların olacaktır ama kısa süre içerisinde Kara Tavşan’ın gerçek amacını öğreneceklerdir. Kara Tavşan kahramanlarımızı bu dünyaya, onlardan faydalanmak için çağırmıştır. Kara Tavşan'ın da bağlı olduğu topluluk olan “İsimsizler” tüm statüsünü ve topraklarını bir şeytan lorduna kaybetmiştir. Gerçek hayatlarından sıkılmış olan kahramanlarımız Kara Tavşan’a, topluluğunu tekrar eski statüsüne ulaştırmada yardımcı olmayı kabul ederler.

 Mondaiji-tachi hakkındaki görüşlerim için: https://www.animeler.net/galeri/mondaiji-tachi-anime-incelemesi

http://www.turkanime.tv/anime/mondaiji-tachi-ga-isekai-kara-kuru-sou-desu-yo

3| No Game No Life

Image

Stüdyo: Madhouse | Yayın Yılı: 2014 | Türler: Oyun, Macera, Komedi, Doğaüstü, Ecchi, Fantezi

 Kız ve erkek kardeş olan Sora ve Shiro, oyun dünyasında ün yapmış ve ünleri internette yayılmış, evlerinden hiç çıkmayan iki parlak NEET’tir (Ç.N. Animenin başında NEET tanımlanacaktır, Türkçesi işsiz güçsüz demek ama animede NEET olarak kalacaktır). Hikaye, gerçek hayatı da başka bir berbat oyun olarak gören bu iki kardeş etrafında şekilleniyor. Bir gün “Tanrı” adında bir kişi tarafından alternatif bir dünyaya çağırılırlar. Burada Tanrı, bütün savaşları yasaklamıştır ve “her şeyin oyunlarla karara bağlanacağı” bir dünya yaratmıştır, hatta ülke sınırlarının bile. İnsanlık, diğer ırklar tarafından arta kalan şehirlere doğru geri püskürtülmüştür. Acaba hiçbir işe yaramaz Sora ve Shiro, bu alternatif dünyada “insanlığın kurtarıcısı” olabilecekler mi?

 No Game No Life animeleri hala izlememi sağlayan anime oldu diyebiliriz. Anime izlemeye Death Note ile başlamıştım bitirdikten sonra "güzeldi" diye düşünmüştüm ama pek etkilememişti. Bunun üstünden 3 ay geçtikten sonra ise sevdiğim bir youtuber yeni çıkmış ve neredeyse sezon finaline gelmiş bir animeden bahsetmişti bir videosunda "No Game No Life". Animeyi kısaca özetlemişti ve benim ilgimi çekmişti konusu. Animeye göz attıktan sonra ise üstümde çok büyük bir etki bırakmıştı ve anime izlemeye devam etmemi sağlamıştı. Animedeki akıl oyunları, komedi ve doğaüstü unsurları o kadar güzeldi ki aşık olmuştum resmen. No Game No Life eğer hikayesini aynı kalitede işlemeye devam ederek güzel bir şekilde final yaparsa favori animem olacak gibi duruyor.

http://www.turkanime.tv/anime/no-game-no-life

İlk İkiye Gelmeden Önce

 Geçenlerde yayınladığım https://www.animeler.net/galeri/en-iyi-11-orijinal-anime içeriğinde ilk dört animeye gelmeden hemen önce "Buradan sonraki animeler favori 7 animemden 5'ini içermektedir." demiştim. İşte şimdi, buradan sonraki animeler o favori 7 animemden diğer 2'sini içermekte.

2| Rokka no Yuusha

Image

Stüdyo: Passione | Yayın Yılı: 2015 | Türler: Aksiyon, Macera, Fantezi, Büyü, Gizem

 Efsaneler şöyle söyler; iblis tanrı karanlığın derinliklerinden uyandıklarında, dünyanın cehenneme dönüştüğü zamanda, Kader tanrısı altı tane kahraman seçip, onlara dünyayı kurtaracak güçler bahşeder. Seçilen kahramanların sayısı her zaman altıdır. Ayrıca onlara Altı Çiçek Kahramanları denirdi.

 Kendini “dünyanın en güçlü adamı” olarak tanımlayan Adlet Mayer, altı kahramandan birisi seçilmek umudu ile Piena kıtasına gelir. Piena’ya geldiği sırada orada savaşçılar arasında düzenlenen bir turnuvanın ikinci yarı finali oynanmaya başlayacaktır.Düello tam başlarken Adlet düelloyu bölerek araya girer ve kendisini “dünyanın en güçlü adamı” olarak tanıtarak yarı finalde birbirleriyle savaşacak olan iki kişiye karşı tek başına meydan okur. Adlet iki savaşçıyı da kolaylıkla yendikten sonra ödüllendirileceğini düşünmektedir lakin işler sandığı gibi gitmez ve kutsal bir turnuvayı bölmekten dolayı hücreye kapatılır. Adlet burada yaklaşık on ay kaldıktan sonra Majin’in uyanışıyla beraber altı kahramandan birisi seçilir ve bundan hemen sonra Piena Prensesi Nashetania Loei Piena Augustra tarafından hücresinden çıkarılır ve onunla beraber kahramanların buluşma noktası olan tapınağa gider. Diğer kahramanlar da bu tapınağa gelmiştir ama bir sıkıntı vardır. Her zaman altı olarak seçilen bu kahramanlardan bu sefer yedi tane vardır. Kahramanlar aralarından birisinin sahte olduğundan şüphe duyarlar ve bu şüphe Adlet üzerinde yoğunlaşır. Adlet bir yandan sahte kahramanın kim olduğunu çözmeli ve bununla uğraşırken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmalıdır.

 Rokka no Yuusha hakkındaki görüşlerim için: https://www.animeler.net/galeri/rokka-no-yuusha-anime-incelemesi

http://www.turkanime.tv/anime/rokka-no-yuusha

1| Sakurasou no Pet na Kanojo

Image

Stüdyo: J.C.Staff | Yayın Yılı: 2012 | Türler: Komedi, Dram, Romantizm, Okul, Slice of Life

 Sorata yurtta kedi beslediği için yurttan kovulmuş, kedileri çok sevdiği için onları sokakta bırakamıyor ve onlar için, her şeye razı, Sakurasou yurduna gitmeye bile. Sakurasou okul tarafından belirlenmiş sorunlu, tembel, ve huysuz öğrencilerin bulundukları bir nevi yurt. Fakat Sorata, gayet normal olduğu için onun bu yurtta yaşamını sürdürmesi hiç de kolay olmayacak, ta ki Shiina Mashiro adındaki kız onlara katılana dek. Sorata bundan sonra günlerini dolu hem de o kadar dolu yaşayacak ki, Sakurasou onun için bir evden farklı olmayacak.

 Sakurasou nPnK kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşündüğüm birkaç animeden birisi. Çünkü içinde çok fazla şey barındırıyor; komedi, dram, arkadaşlık, okul, slice of life, aşk rekabeti vb. birçok konu. Sakurasou'nun barındırdığı konuları tek tek ele aldığımızda sadece komedi ve arkadaşlığın düzgün bir şekilde işlendiğini görüyoruz. Dram güzel işlense de yetersiz kalıyor. Romantizm pek iyi işlenmiyor, okul kısımları zaten yok gibi bir şey. Aşk rekabeti desen ana karakterin onun için dönen rekabetten haberi bile yok. Slice of Life desen güzel kısımları var ama kabul edelim Sakurasou nPnK resmen normal dünyada geçen bir fantezi animesi. Böyle bir yurt gerçekte var olamaz. Ama iyi-kötü bu konuların hepsi bir araya geldiğinde muhteşem bir anime ortaya çıkıyor. Animeyi izlerken karakterlerle beraber güldüm, ağladım, üzüldüm, mutlu oldum ve çaresizliğe düştüm. Yazar resmen beni de Sakurasou'nun bir parçası haline getirdi. Sanki o yurtta yaşayan bir öğrenciymiş gibi hissettim [Keşke Sakurasaou nPnK'nun Persona oyunları gibi bir oyunu olsaydı (savaş kısımları hariç)]. Animeyi 2015 yazında izlemiştim. Aynı şekilde 2016 ve 2017 yazlarında da tekrardan izledim ve bu tekrarlarda bir kere bile sıkılmadım. Sakurasou nPnK her yaz tekrar izleyeceğim animelerden birisi.

 Eğer bana istediğim bir anime evrenine gidebilme şansı verilseydi bu doğaüstü ve süper güçlerin bol olduğu bir fantezi animesi yerine Sakurasou nPnK olurdu. Sadece bir yıllık bir anı olacak olsa bile animedeki zaman diliminde Sakurasou yurdunda yaşayan bir öğrenci olmak isterdim. 

http://www.turkanime.tv/anime/sakurasou-no-pet-na-kanojo

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları