Balkabağı tadında bölümler

Ekim ayı son baharı ve tabiki de cadılar bayramını beraberinde getirir. Japonya'da bizim gibi cadılar bayramını kutlamayan ülkeler arasında yer almasına rağmen bu karakterleri cadılar bayramı havasında giydirip eğlenmek için bir engel değil. Kendi bayramımız olmasada cadılar bayramının "şeker mi? şaka mı?", balkabağı lambaları ve korku hikayeleri gibi adetlerini biliriz. Ancak hepimizin arası korku ile iyi değil ve korku elementinin ortadan kaldırıldığı bu anime bölümleri adeta cadılar bayramı fışkırıyor.

Love Live! School Idol Project 2. Sezon Bölüm 6 "Happy Halloween"

Love Live! School Idol Project 2. Sezon Bölüm 6 "Happy Halloween"

Love Live! franchisezı kızlarına çeşitli kostümler giydirmekle ünlü. Bu sefer μ's ve A-RISE üyelerinden Akihabara'da cadılar bayramı temalı bir etkinlikte yer almaları istendi. Etkinlik, gelecek Love Live! yarışması için onlara yardım edeceğinden dolayı bu şansı iyi değerlenirmek isteyen μ's üyeleri kostümlerine karar vermeye çalışır. Bölümde işe yaramasada KISS'in kostümlerini bile giyiyorlar. En sonunda Honoka'nın kararı ile kendileri olmaları gerektiğne karar veriyorlar. Ve klasik cadılar bayramı kostümleriyle “Dancing Stars on Me” şarkısını söylüyorlar.

Hyouka Bölüm 14 "Wild Fire"

Hyouka Bölüm 14 "Wild Fire"

Hyouka'nın kültür festivali arkını izlerseniz, giyilen kostüm miktarından, cadılar bayramı havasına girmeniz mümkün. Ama bu bölüm de özellikle cadılar bayramı havası hakim. Hotaro, Hyouka, Klasik Edebiyat Kulübünün, antalolisini satarken kapı kapı dolaşıp "şeker mi? şaka mı?" yapan öğrencilerle karşılaşıyor. Balkabağı giyen ziyaretçiler su tabancasına karşılık kurabiye değiş tokuşu yapıyor. Cadılar bayramına direkt bağlantılı tek sahne o olsada dikkatli olursanız bölüm boyunca Hatsune Miku ve Shingeki no Kyojin'den karakterlerin kostümlerinin giyildiğini görebilirsiniz.

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu & Nyoron! Churuya-san Bölüm 13

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu & Nyoron! Churuya-san Bölüm 13

Hayır, bu sonsuz 8'in bir parçası değil, Haruhi'nin cadılar bayramını öğrenmesi. Cadılar bayramına bakış açıları kabak maskesi takan sopalı bir adam olunca doğal olarak işler iyi gitmiyor. İlk resimde ne gördükleri üzerine tekrar kafa yorunca cadılar bayramının şeker ile ilgili olduğuna karar veriyorlar.

Ouran Koukou Host Club Bölüm 21 - Kabocha ni Naru Hi Made

Ouran Koukou Host Club Bölüm 21 - Kabocha ni Naru Hi Made

Host klübü cadılar bayramı haftası belirleyip ona uygun kostüm giyiyorlar. Cadılar bayramı dekorasyonlarıyla dolu kulüp odası sizi havaya sokmaya yeter. Bu kesinlikle Soga'nın istediği değildi. Host kulübünün büyük üyeleri Haruhi'nin sınıfını korkutmak için gönnüllü oluyor. Ancak korkutma şekilleri korkutucu olmaktan çok komik.

Gintama Bölüm 68 - Like a Haunted House, Life is Filled with Horrors

Gintama Bölüm 68 - Like a Haunted House, Life is Filled with Horrors

Gintama bu bölümle bize şeker verme şansı tanımadan şaka yapıyor ve hikayeden bir bölüm atlıyor.  Gintoki, Shinpachi ve Kagura cadılar bayramı festivalinde perili ev sahibine yardım ediyorlar. 3'lü her ne kadar klasikleri giymiş olmasada perili ev sahibinin umduğu kadar iyi gitmiyor. Hatta daha çok hataların komedisine dönüyor. Sahibin bırak gitmesine rağmen Gintoki onu kalmaya ikna ediyor ve gerçek bir canavarı korkutma fırsatı yakalıyorlar. Bölümde olan herşey bir yana kortucudan çok mutlu bir sona sahip.

BONUS- Saiki Kusuo no Ψ-nan Bölüm 114

BONUS- Saiki Kusuo no Ψ-nan Bölüm 114

Saiki'nin sınıf arkadaşı Shun cadılar bayramı partisi yapmaya karar verir ancak cadılar bayramı hakkında en ufak bilgiye sahip tek kişi o olunca işler komik bir hal alır.

Kaynak: Crunchyroll

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları