Ölüyü ölüme gönder!!

Animenin konusu, Yukito Ayatsuji tarafından yazılmış ve 29 Ekim 2009'da Kadokawa Shoten yayınevi tarafından yayınlanmış Japon romanına dayanıyor.
Hiro Kiyohara'nın  manga uyarlaması, Mayıs 2010 ile Ocak 2012 tarihleri arasında Kadokawa Shoten'in Young Ace dergisinde sergilendi.
Roman ve mangadan uyarlanan, 12 bölümden oluşan anime ve bir OVA filmi bulunmaktadır.

Konusu

Konusu

1972'de Yomiyama North Orta Okul 3-3(9C) sınıfında Misaki adında popüler bir öğrenci, okulun yılının başlarında kaza geçirerek ölür. O günden bu yana, Yomiyama kasabası korkulu bir atmosfer tarafından örtülmüştür.

26 yıl sonra, 15 yaşındaki Kouichi Sakakibara, Yomiyama North Orta Okulu'nun 3-3(9C) sınıfına geçer ve kısa süre sonra, garip, kasvetli bir ruh halinin tüm öğrencilerde olduğunu keşfetti. Kendisi de gizemli öğrenci Mei Misaki'ye çekildiğini görüyor; Ayrıca, sınıfın geri kalan kısmı ve öğretmenler Mei yokmuş gibi davranırlar. Mei  de dahil olmak üzere herkesten uyarı yapılmasına önem vermeyen Kouichi, yalnızca kendisini değil, aynı zamanda  3-3(9C) sınıfını saran korkunç olayların arkasındaki gerçeğe yaklaşmaya başlar.

Yapım

Yapım

Stüdyo: P.A.Works     Yayın Yılı: 10 Ocak-27 Mart (2012) 
Yönetmen: Tsutomu Mizushima   Yazar: Ryō Higaki
Baş Animasyon Direktörü: Yuriko Ishii    Müzik: Kow Otani
Ses Yönetmeni: Yoshikazu Iwanami    Lisans: Sentai Filmworks

Anime daha çok gerilim türündedir.İzlediğiniz her bölümden sonra diğer bölümü hemen izlemek istiyorsunuz,yani bölüm sonları merak uyandırıcı,seyirciyi kendisine çekiyor.Anime genel olarak iyi ve gerilimi sonuna kadar yaşayacağınız bir anime.Özellikle son bölümlerinde gerilimin daha da arttığını belirtmeliyim.Bölüm içinde çalan müziklerde çok başarılı,animedeki atmosferi yaşatmayı başarıyor.Küçük bir ayrıntı olsa da sahne geçişleri arasında kukla resimlerinin olması da güzel olmuş.

Müzik

Müzikler Kow Otani tarafından bestelenmiştir. Opening(Açılış Müziği) ve genel olarak tüm şarkılar iyi,fakat Ending(Kapanış Müziği) için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Açılış Müziği

Kapanış Müziği

Karakterler

Karakterler

Kōichi Sakakibara1998'de Tokyo'dan Yomiyama North Orta Okulu'nun 3-3 sınıfına dahil olan 15 yaşındaki bir öğrencidir, okul yılı başlamadan önce pnömotoraks nedeniyle hastaneye kaldırılır. Kōichi, dedesi,büyükannesi ve teyzesi Reiko ile kalıyor; babası ise Hindistan'da araştırma yapıyor.Uyarılara rağmen Mei Misaki ile arkadaş olur ve  3-3 sınıfının gerçeğini ortaya çıkarmak için sınıf arkadaşlarıyla birlikte çalışır.

Mei Misaki: Sol gözünde beyaz  parça olan  kız öğrencidir. Kōichi,onu ilk kez hastanenin bodrumuna elinde bir bebekle giderken görür. Okulda sınıf arkadaşları ve öğretmenler tarafından tamamen görmezden gelinir.Her zaman yalnız takılır. Çevredekilerle iletişimden kaçınan,antisosyal bir kızdır. Mei, Kōichi'nin dikkatini çeker. Kōichi, Mei ile konuşur,fakat Mei ve arkadaşları konuşmaması için onu uyarır.

Reiko MikamiKōichi'nin teyzesi ve Ritsuko'nun(Kōichi'nin annesi) kız kardeşidir. Kōichi ilk geldiğinde ona 3-3(9C) sınıfındakı kurallara uymasını söyler. Ayrıca,Yomiyama North Orta Okulu'nda öğretmendir.Reiko, 15 yıl önce Kōichi'nin annesi öldüğünde 3-3 sınıfındaydı.

Tatsuji Chibiki: Okulun kütüphanecisidir.1972'de Misaki Yomiyama'nın öldüğü yılda 3-3 sınıfına öğretmenlik yapmıştır.Sonra ise öğretmenlikden istifa ederek okulun kütüphanesinde çalışmaya başlamıştır.

Naoya Teshigawara:  Kōichi'nin sınıftakı yakın arkadaşlarından biridir.Tomohiko Kazami ile çocukluk arkadaşıdır. Kōichi'ye gizemli olayları çözmesinde yardım eder.Diğer erkeklere göre daha neşeli, ve uzunboyludur.

Izumi Akazawa: Sınıftan sorumlu öğrencidir.Sınıftakı korkunç olaylarla,felaketle baş etmenin yollarını arar.Akazawa, Mei ile konuştuğu için Kōichi'ye kızgındır.

Yūya Mochizuki: Sanat Kulübü üyesidir.  Teshigawara ile birlikte Kōichi'ye 3-3 sınıfının gizemini çözmesi yolunda yardım eder.

Misaki Yomiyama: 1972'de Yomiyama Orta Okulu  3-3 sınıfının onur öğrencisidir. Arkadaşları ve öğretmenleri tarafından oldukça sevilen biriydi.Ölmesiyle birlikte korkunç olaylar başlar.

Diğer Karakterler

Yōsuke Sakakibara,Ritsuko Sakakibara,Kirika,Misaki Fujioka,Amane,Tomohiko Kazami,Yukari Sakuragi,Ikuo Takabayashi,Shōji Kubodera,Sanae Mizuno,Katsumi Matsunaga,Tomoka Inose,Mineko Numata 

Wallpaper

Wallpaper

Her zaman olduğu gibi wallpaper bırakıyorum. ;)

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları