Küçük ama ölümcül.

ÖNEMLİ NOT

 Bu listenin neredeyse tamamı WatchMojo.com'un "Top 10 Deadliest Little Girls in Anime" videosundan çevrilmiştir.

 Aşırı tatlılar ama bir o kadar da ölümcüller. Bugünkü listemizde animelerdeki en ölümcül 10 küçük kız var. Bu listedeki karakterleri boyu küçük ancak katliam gücü büyük kadın karakterlerden seçtik. Çok güzel ve zararsız gözükmelerine rağmen sizin nihai çöküşünüz olabilirler. Ayrıca bu listenin bazı yerlerinde spoiler niteliği taşıyan bir iki ufak bilgi olabilir. SPOILER ALERT!

10| Mariko Kurama – “Elfen Lied” (2004)

Image

 Hayatının çoğunu yüksek güvenlikli bir tesiste kilitli olarak geçiren Mariko, yoluna çıkan neredeyse her şeyi yok etmek için kullanabileceği aşırı güçlü vektörlere sahip. Vücudunda yapılmış tüm deneyler yüzünden çoğu zaman tekerlekli sandalye ile dolaşıyor. Yine de öldürme konusunda hiçbir problemi yok ve insan hayatına çok az değer veriyor.

9| Elpeo Ple – “Mobile Suit Gundam ZZ” (1986-87)

Image

 Ple ilk olarak Neo Zeon için savaşırken ortaya çıkan yapay olarak geliştirilmiş bir Newtype. Elpeo sürekli sorun çıkaran bir baş belası gibi görünebilir ancak onu bir Mobil Suit’in kontrollerinin başına koyduğunuzda her şey değişiyor. Bu kız Mobile Suit savaşlarında tam bir usta ve pilotluk yetenekleri de en tecrübeli ve yetenekli pilotlarla yarışacak kadar ileri düzeyde. O savaş alanında asla hafife almamanız gereken bir savaşçı.

8| Beatrice – “Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu” (2016)

Image

 Konu büyüdeki yeteneğe geldiğinde boyutun bir önemi yoktur. Küçük boyuna rağmen Beatrice 400 yaşından daha büyük. Bunun sonucu olarak büyüdeki yeteneği hemen hemen herkesten iyi ve rakiplerini alt etmek için kullanabileceği birçok yol var. Ancak onunla bir sözleşme yapmak onu ölümcül bir müttefik yapıyor. Beatrice’ın çok güçlü olduğu su götürmez bir gerçek.

7| Krul Tepes – “Owari no Seraph” (2015)

Image

 Krul vampir güçleri sayesinde 2000 yaşından daha yaşlı bir kız. Yalnızca bu bile onu yoluna çıkanlara karşı oldukça ölümcül birisine çevirmek için yeterli oluyor. Yılların tecrübesi ve elde ettiği güç ile beraber Japonya’nın kraliçesi unvanını kazandı. Tabi ki onun kraliçe olmasına itiraz eden ve ona meydan okuyan birkaç kişi oldu ancak Krul onları her zaman alt edip hak ettikleri yere koymayı başardı. Eğer onun gazabına ilk elden tanıklık etmek istemiyorsanız kıyafeti ve pembe saçı ile dalga geçmemeniz tavsiye olunur.

6| Hibana “Undertaker” Daida – “Deadman Wonderland” (2011)

Image

 “Mezarcı” lakabını gördüğünüzde aklınıza en son gelecek karakter tiplemesi bu olsa gerek. Ebeveyni tarafından hor kullanılan Hibana aşırı çarpık bir adalet duygusuna sahip. Deadman Wonderland’a gönderilmeden önce ona eşek şakası yapan bir arkadaşına çeşitli işkenceler uygulaması da belgelerinde yer alan korkutucu şeylerden sadece birisi. Hibana Deadman Wonderland’i ziyaret edecek kadar şansız olan herhangi birisini bekleyen en dehşet verici şeylerden sadece bir tanesi.

5| Alluka/Nanika Zoldyck – “Hunter x Hunter (2011)” (2011-14)

Image

 Alluka bu listedeki en zararsız karakter gibi görünebilir ancak onun bu listede olmasının bir nedeni var. “Nanika” olarak çağrılan ikinci bir kişiliğinin olmasının yanı sıra ne kadar büyük olduğu fark etmeksizin herhangi bir dileği yerine getirebilme yeteneği var. Ancak bu kesinlikle bir dezavantaja sahip. Alluka yerine getirdiği her dilek karşılığında bu dileği dileyenlerden taleplerde bulunuyor. Eğer bu talepler karşılanmazsa ölüm hem dileği dileyen hem de onun sevdikleri için neredeyse kaçınılmaz oluyor. 

4| Kanna – “InuYasha” (2000-04)

Image

 Bazen sessiz olanlar en ölümcülleridir. Kanna on yaşındaki bir kız gibi gözükse de aslında Naraku isimli çılgın bir iblisin ilk dekolmanı. Bunun yanı sıra Inuyasha’nın en güçlü saldırılarını bile yansıtabilecek bir aynası var. Kanna kahramanlarımız için alt edilemez bir düşman olduğunu kanıtlamış birisi. Nadiren konuşur ama konuştuğunda kelimeleri çok etkilidir. Hem iblis hem de tatlı... Aslında Kanna sadece tüyler ürpertici birisi.

3| Sengoku Nadeko – “Monogatari Series” (2009-)

Image

 Aşık bir ortaokullu kız olmak gerçekten zor bir şey. Sengoku Nadeko ise hem aşık hem de lanetlenmiş bir ortaokullu kız. Nadeko bir sınıf arkadaşının aşkını reddettiğinden beri hayatını tehdit eden bir yılan lanetine sahip. Nadeko bunlarla başa çıkmaya çalışırken lanet hala zihnine hükmetmeye çalışıyor ve bundan dolayı da yavaş yavaş delirmeye başlıyor. Lanet Nadeko’nun zihnini devraldığında ise Nadeko tamamen deli ve yılanları istediği gibi kullanabilen bambaşka bir kişiliğe bürünüyor. 

2| Mumei – “Koutetsujou no Kabaneri” (2016)

Image

 Dünya zombi kıyametindeki bir cehenneme dönüştüğünde hayatta kalanların en iyileriyle birlikte dolaşmak istersiniz. Mumei ise şaşırtıcı bir biçimde onlardan birisi. Ölümsüz Kabanelere karşı inanılmaz bir üstünlüğe sahip olmasının nedeni belki de onun da bir çeşit Kabane olmasındandır. Mumei daha güçlü olmak için bir operasyon geçirmiş ve böylece Kabaneri olarak bilinen yarı Kabane yarı İnsan birisi haline dönüşmüştür. Bu kız korku nedir bilmiyor ve genellikle Kabanelere karşı kafa kafaya, korkusuzca çarpışıyor. 

Şeref Ödülleri

 Birinci sıraya geçmeden önce bu listeye giremese bile en az bu listedekiler kadar iyi birkaç karaktere bakalım.

Sachiko Shinozaki – “Corpse Party: Tortured Souls - Bougyakusareta Tamashii no Jukyou” (2013)

Image

Henrietta – “Gunslinger Girl” (2003-04)

Image

Sugar – “One Piece” (1999-)

Image

Chamo Rosso – “Rokka no Yuusha” (2015)

Image

1| Illyasviel von Einzbern – “Fate Series” (2006-)

Image

 Ah Illya, sen çok mutlu küçük bir kızdın; o optimistlik, o gülümseme… Bu kız nasıl bu listede birinci sıraya kadar gelebildi? Bu sorunun ilk cevabı, ebeveynlerinin ikisini de Kutsal Kase Savaşı’nda kaybetmesinin sonucunda zihinsel olarak çöküşe uğraması. Ve ikincisi ise dev boyutlarında bir hizmetkâra sahip olması. Illya’nın sorunlu zihni herkesi kendine boyun eğdirebileceğini sanmasına neden oluyor. Eğer ona boyun eğmezseniz yüzünde bir gülümseme ile size boyun eğdirebilecek bir Berserker’a sahip.


Kaynak

BENZER LİSTELER

Animelerdeki Ölümcül 7 Hizmetçi

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları