Anime-Planet!’taki hayranlara göre...

Cadılar bayramı yakın; korkutucu, doğa üstü yaratıkların dışarı çıkma zamanı... Tam da şeytanların sevdiği gibi. Lucifer'a kadar uzanan etkileyici kökenleriyle, cehennemin soylu sakinleri. Faust anlaşmaların en büyük hayranı ve damarlarında inanılmaz güç ve kötülük akan varlıklar. Bu karakterler animelerde her tür ve şekilde karşımıza çıkıyor. Genellikle beklediğimizden çok daha iyi kişiliklerle... Ancak saf bir kuzu gördüğümüzde anlarız şeytanların bizi aldattığını... Anlaşma yapmaya istekli olsunlar olmasınlar, büyük ihtimal birinin ruhuna gözlerini diktikleri kesin.

 Anime-Planet ekibi şeytani özellikler barındıran karakterleri bir araya getirdi ve oylamaları için hayranlara sundu. İşte sonuçlar!

En Sevilenler

5. Calcifer - Howl no Ugoku Shiro

5. Calcifer - Howl no Ugoku Shiro

Ghibli'den şirin bir ateş topu büyük ihtimalle bu listede görmeyi beklemediğiniz bir karakterdi. Calcifer kesinlikle şeytan denince aklınızda canlanan ilk şey değil ama siz ne kadar onun ısısında pişirilmiş şeylere açsanız, o da en az o kadar sizin ruhunuz için aç. Size sunacağı anlaşmadan memnun kalırsanız büyük bir iştahla ruhunuzu yiyecektir. Anlaşma sırasıda elini sıkmak pek akıllıca olmayabilir.

4. Kuro - Ao no Exorcist

4. Kuro - Ao no Exorcist

Başka bir beklenmedik sonuç. Ao no Exorcist hakkındaki fikirleriniz bir kenara bu küçük kedinin geçmişi bile kendi başına bir hikaye. Efendisinin ölümünün ardından etrafa saldırıp acısını dindirmeye çalışan Kuro, Rin'in onu alıp yeni bir yaşama amacı vermesiyle kurtuluyor. Küçük ve şirin hali bir yana, sinirlediğiden yanında olmak istemeceğiniz canlılardan biri.

3. Rias Gremory - High School DxD

3. Rias Gremory - High School DxD

High School DxD anime olarak kalitesi her ne kadar sorgulanabilirin üzerine geçmesede ana karakter Rias'ın baş alıcı güzelliği ve güçleri bir gerçek. Şeytan dendiğinde aklımıza gelen resme daha yakın bu karakter pek çok erkeğin elinde aldansa dahi mutlu olacağı kadınlardan biri.

2. Rin Okumura - Ao no Exorcist

2. Rin Okumura - Ao no Exorcist

Şimdiye kadarki en şaytani karakter, bizzat şeytanın oğlu, Rin. Kılıcını kılıfından çıkardığı andan itibaren geri koyana kadar bildiğimiz şeytan anlayışına yakın davranış gösteren ve görsel yapıya sahip olan Rin, kendine döndüğünde görebiliceğiniz en iyi, saf yürekli ve yardım sever kişilerden biri.

1. Sebastian Michaelis - Kuroshitsuji

1. Sebastian Michaelis - Kuroshitsuji

Şeytan denince aklımıza gelen ilk karakterlerden biri. Bir şeytandan beklediğiniz her şeye sahip ve kesinlikle role uygun görünüyor. Arada gölgesini gördüğümüz şeytan formunun yanı sıra uşak formunda dahi o ürpertici hissi veriyor. İnanılmaz yetenekleri ve aldatıcı doğası ile bu listedeki konumunu hak ediyor.

En Nefret Edilenler

5. Amaimon - Ao no Exorcist

5. Amaimon - Ao no Exorcist

Gıcık kişiliğinin yanı sıra oldukça iyi bir şeytan. Görüntüsü bir yana kendi istediğini elde etmek için elini ardına koymayan amacı doğrultusundan Rin'i birkaç kez tamamen kontrolden çıkarıp, istediğini elde etmek için arkadaşını bile kaçıran Amaimon, şeytan olamaya layık davranışlar sergiliyor.  Cehennemin moda anlayışına söyleyecek sözüm yok malesef.

4. Ragnarok - Soul Eater

4. Ragnarok - Soul Eater

Crona'nın kanına bağlı bu kılıç onu her mümkün anda sözlü ve fiziksel olarak taciz ediyor. Kesinlikle şeytani bir kişiliğe sahip. Ve Crona'yı seven her hayranın onu sevmemesi oldukça doğal. 

3. Riser Phoenix - High School DxD

3. Riser Phoenix - High School DxD

Kendini beğenmiş, zengin, aşırı... kelimenin  tam anlamıyla züppe. Soylu bir ailenin üçüncü oğlu ve düzgün bir düşman/kötü adam olmayı dahi başaramayan bu karakter şahsen tanısaydınız suratına bir tane çakmak isteyeceğiniz beş para etmez bir çapkın.

2. Little Demon - Soul Eater

2. Little Demon - Soul Eater

Bu listedeki en şeytan görünümlü karakter olduğu kesin. Soul'un içindeki siyah kanın sebep olduğu endişe, korku, nefret ve kötü duyguları temsil ediyor. Tipi uygun, iyi bir motivasyonu var, havası uygun. En iyi şeytanlardan biri.

1. Claude Faustus - Kuroshitsuji

1. Claude Faustus - Kuroshitsuji

Şeytani özellik olarak bakarsak Sebastian'dan geri kalır yanı yok. Belki de en büyük kabahatı Sebastian'a karşı gelmesiydi. Yada belki doğasını daha çok göstermesi belki sadece hikayeye sonradan katılması. Sebep ne olursa olsun Claude Anime Planet'taki otakuların en nefret ettiği şeytan karakter. 

Şeytan denice sizin aklınıza hangi anime karakteri geliyor? Açıkçası ben bir part-time çalışanını bu listede görmediğim için şaşkınım.

Kaynak: Crunchyroll

Bunların arasından sizin en sevdiğiniz karakter hangisi?

Bunların arasından sizin en sevdiğiniz karakter hangisi?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları