"O ölürse dizi biter."

>ÖNEMLİ NOT<

 Eğer sizin de bildiğiniz ve listenin ikincisinde yer almasını istediğiniz, ana karakterin öldüğü animeler varsa yorum kısmında belirtin listenin ikincisini sizin önerileriniz ile oluşturalım.

Kakumeiki Valvrave Series

Image

Stüdyo: Sunrise | Yayın Yılı: 2013 | Türler: Aksiyon, Askeri, Meka, Uzay

 Hikaye, insan ırkının %70'inin uzayda yaşamasından kaynaklanan uzay gelişimi çağında geçiyor. İki büyük güç olan Dorushia Askeri Fedarasyonu ve ekonomik olarak zenginleşmiş Jiouru denilen bağımsız bir ülke olan Atlantik Amerika Birleşik Devletleri arasındaki çatışmayı anlatıyor. Kahraman Haruto Jiouru'da yaşayan bir lise öğrencisidir. Dorushia ordusu işgal ettiği sırada yasak insansız silah Valvrave ile karşılaşır ve macera başlar.

http://www.turkanime.tv/anime/kakumeiki-valvrave

Romeo x Juliet

Image

Stüdyo: Gonzo | Yayın Yılı: 2007 | Türler: Dram, Fantezi, Romantizm, Tarihi

 On dört yıl önce, kanlı bir gecede, gökyüzündeki Neo Verona şehrinin yöneticileri olan Capulet ailesinin evi, Montague ailesinin saldırısıyla düşer. Ancak Montague’lerin, Capulet soyunu yok etmek için yaptıklarına rağmen, Juliet Capulet adında küçük bir kız çocuğu bir grup sadık hizmetli tarafından kurtarılır.

 Aradan yıllar geçer ve Juliet kendini soyluların ezdiği halkı korumaya adayan Red Whirlwind (Kızıl Kasırga) lakaplı, maskeli bir adam kılığında mücadele etmeye başlar. Halen Capulet ailesinin kızını aramaya devam eden Montague ailesinden korunması için Juliet, kendisine kalan mirastan habersiz yetiştirilmiştir. Bir çok kişinin Odin isimli bir oğlan olarak bildiği Juliet, neden bir erkek gibi giyinmek ve ismini saklamak zorunda olduğunu sorduğunda ise daima on altı yaşına girdiğinde her şeyi öğreneceği cevabını almıştır.

 Bir dostunun yerine gittiği baloda Romeo adında bir gençle karşılaşan Juliet, kısa bir süre sonra geçmişi ve ailesi hakkındaki gerçekleri öğrenir. Böylece iki gencin trajik aşk hikayeleri başlar.

http://www.turkanime.tv/anime/romeo-x-juliet

Death Note

Image

Stüdyo: Madhouse | Yayın Yılı: 2006-07 | Türler: Doğaüstü, Gerilim, Gizem, Polisiye, Psikoloji

 Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir. Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz. "Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir." Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar ve 40 saniye sonra adam ölür. Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Peki ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

http://www.turkanime.tv/anime/death-note

Cowboy Bebop

Image

Stüdyo: Sunrise | Yayın Yılı: 1998-99 | Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Komedi, Macera, Uzay

 2021 yılında gezegenler arasında seyahat mümkün hale gelmiştir. Ancak, gezegenler arasında ulaşımı sağlayan atlama ağında büyük bir düzensizlik bulunmaktadır. İhmal edilen bu aksaklık sistemde büyük bir felakete yol açar. Ayda bulunan atlama geçidi infilak eder ve ay yüzeyinde büyük bir delik oluşur. Patlama sonucunda aydan kopan parçalar dünya yüzeyine düşer ve süreğen bir meteor sağnağına yol açar. Bu olay dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü ve milyarlarca insanı yok eder. İnsanların büyük bir bölümü yer altına sığınır. İmkanı olanlar Mars ve Venüs gezegenleri ile yaşam koşulları oluşturulan bazı astreoid ve Jupiter uydularına yerleşirler.

 Cowboy Bebop, bu olaydan 50 yıl sonra, 2071 yılından başlayarak gerçekleşen olayları konu alır. Spike Spiegel ve iş ortağı Jet Black güneş sisteminde faaliyet göstermekte olan iki haydut avcısıdır. Oldukça tehlikeli ve zor bir meslek icra eden ikili geçimlerini sağlayabilmek için, Bebop isimli gemileri ile, aranılan suçluların peşinden sistemin bir ucundan diğer ucuna yolculuk etmektedir.

 Dizi, Bebop tayfasının, suçluların peşinde yaşadıkları olaylar etrafında şekillense de aslında her bir karakterin geçmişi ile yüzleşmesini konu alır.

http://www.turkanime.tv/anime/cowboy-bebop

Shiki

Image

Stüdyo: Daume | Yayın Yılı: 2010 | Türler: Doğaüstü, Gerilim, Gizem, Korku, Vampir

 Sotobamura 1300 nüfusa sahip küçük bir kasabadır. Kasabanın doğru düzgün bir yolu bile yoktur. Dünyadan kopuk bu kasabada, eski yerlileri hala ölüleri gömmek gibi geleneklerini sürdürmektedir.

 Bir gün, üç ceset bulunur. Kasabanın doktoru olan Ozaki Toshio, bu ölümlerden şüphelenmesine rağmen ölümlerin doğal nedenlere bağlı olduğunu söyler. Her nasılsa, ertesi gün, kasabalılar arka arkaya ölmeye başlar.

 Bu sadece bir rastlantı mıdır, veya bir salgın? Yoksa tamamıyla farklı bir şey mi?

http://www.turkanime.tv/anime/shiki

Air

Image

Stüdyo: Kyoto Animation | Yayın Yılı: 2005 | Türler: Doğaüstü, Dram, Romantizm, Slice of Life

 Annesinin ona hep anlattığı, gökyüzündeki kızı aramak için şehir şehir dolaşan Kunisaki Yukito, küçük bir sahil kasabasında mola verir. Burada denize bakarken Kamio Misuzu'yu görür. Çok fazla arkadaşı olmayan ve içine kapanık bir kız olan Kamio, Kunisaki'yi evine götürür. Amacı annesini ikna edip Kunusaki'nin onlarla kalması ve kendisiyle arkadaşlık yapmasıdır. Kunusaki, yaz okuluna giden Kamio ile ilgilenir ama bu yaz ikisi ve kasabadakiler için çok farklı geçecektir.

http://www.turkanime.tv/anime/air

Hakuouki

Image

Stüdyo: Studio Deen | Yayın Yılı: 2010 | Türler: Aksiyon, Doğaüstü, Dram, Josei, Samuray, Tarihi

 Yukimura Chizuru, Edo'da çalışan bir doktorun kızıdır. Babası bir gün gönüllü doktor olarak, tek başına Kyoto'ya gider. Zaman içerisinde babasından haber alamayan Chizuru, kaygılanmaya başlar ve Kyoto'ya, onu aramaya yola çıkar. Yolculuk esnasında Chizuru bir grup suçlunun saldırısına uğrar ve onların Shinsengumi üyeleri ile olan çatışmasına tanık olur. Onu kurtarıp, koruması altına alan Shinsengumi, kendi arasında Chizuru'yu ne yapacaklarını tartışırken, Chizuru'nun aynı zamanda kendilerininde aradıkları doktorun kızı olduğunu fark ederler. Bu sebeple onu korumaya ve babasını aramasına yardımcı olmaya karar verirler. Yolculukları esnasında bir çok olayla karşılaşırlar. Bir yandan babasının kaybolmasının arkasındaki sır perdesini aralarken, bir taraftan da Bakumatsu samuraylarına karşı mücadele ederler.

http://www.turkanime.tv/anime/hakuouki

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans

Image

Stüdyo: Sunrise | Yayın Yılı: 2015-16 | Türler: Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Meka, Uzay

 Dünya ve Mars arasında Calamity Wars adı verilen bir savaşın 300 yıl sonrasında, Cordelia adında bir kadın, Chryse isimli bir Mars şehrinin bağımsızlığını istemek adına dünyaya doğru yola çıkar. Bu kadının güvenliğini sağlamak ise bağımsız bir güvenlik firması olan CGS’ye düşer, yol üzerinde Gjallarhorn isimli bir grup tarafından saldırıya uğrarlar ve olaylar gelişir.

http://www.turkanime.tv/anime/mobile-suit-gundam-iron-blooded-orphans

Katanagatari

Image

Stüdyo: White Fox | Yayın Yılı: 2010 | Türler: Aksiyon, Dövüş Sanatları, Macera, Romantizm, Tarihi

 Yasuri Shichika ve ablası Yasuri Nanami dış dünyayla bağlantısı kesilmiş bir adada babaları tarafından büyütülmüş olan iki gençtir. Babaları, Japonya'da en güçlü ve en korkulan teknik olarak bilinen 6.Nesil Kyotou-ryuu lideridir. Bildiği her şeyi oğluna da öğretmiştir. Babaları ölünce doğal olarak Kyotou-ryuu 7. Nesil lideri Shichika olur. Onlar adadaki yaşamlarına devam ederlerken bir gün ana karadan Togame adlı bir kız adaya gelir. Togame’nin amacı Shikazaki Kiki tarafından yapılmış on iki efsanevi kılıcı Shichika’nın yardımı ile shogunate (eski feodal hükûmetlere verilen isim) için toplamaktır. Gelişen olaylar sonucu ikili tarihin akışını değiştirecek bir maceraya çıkar.

http://www.turkanime.tv/anime/katanagatari

Akame ga Kill!

Image

Stüdyo: White Fox | Yayın Yılı: 2014 | Türler: Aksiyon, Dram, Fantezi, Macera, Shounen

 Tatsumi, kırsal kesimde yaşayan genç ve güçlü bir savaşçıdır. O ve 2 arkadaşı fakir köyleri için para kazanma hayali ile imparatorluk başkentine doğru yola çıkarlar. Ancak, büyük umutlarla geldikleri başkent, hiç de düşündükleri gibi çıkmayacaktır. Başkentin acımasızlığı ile yüzleştikten sonra hiç de düşündüğü bir yer olmadığını anlayan Tatsumi'nin yolu, bir olay sırasında Akame ve Night Raid adlı suikast örgütü ile kesişir. Bu bozulmuş topluluk karşısındaki devrimcilerin suikast kolu olan Night Raid'e katılma kararı alan Tatsumi, artık Night Raid'in yanında başkente karşı savaşacaktır. Night Raid, görevini kötüye kullanan, halka zorbalık yapan insanlara suikast düzenlemeye devam ederken, tüm bu her şeyin başında olan başbakan Night Raid'e karşı en iyi askerlerinden oluşan bir grup kurar: Jeagers (Avcılar). Night Raid ile Jaegars'ın kapışması hiç de kolay olmayacaktır.

http://www.turkanime.tv/anime/akame-ga-kill

Zankyou no Terror

Image

Stüdyo: MAPPA | Yayın Yılı: 2014 | Türler: Gerilim, Gizem, Psikoloji

 Japonya'da bir nükleer tesisteki terörist saldırısından sonra teröristlerin geride bıraktıkları tek iz kırmızı sprey ile yazılmış büyük bir "VON" yazısıdır. Hükûmet yetersizlikten parçalanmış durumdadır ve polisler çılgınlar gibi bu olayın faillerini araştırmaktadır. Bu olayın üstünden altı ay sonra garip bir video internete yüklenmiştir. Kendilerinin Sphinx adlı bir grup olarak tanıtan maskeli iki genç Tokyo'da yıkım ve kargaşaya yol açacaklarını terör faaliyetlerini gerçekleştirmeden önce videolardan duyurarak polise direkt olarak meydan okumaktadır. Videolar terör saldırılarının nerede, ne zaman ve nasıl gerçekleşeceğine dair bilmeceler içermektedir.

 Eskiden Tokyo Polis Departmanı'nda dedektif olarak çalışan ama hükûmetin partisinin başındaki kişiyi bir cinayet davasında katil olarak suçladığından ötürü rütbesi düşürülen Shibazaki Kenjirou bu bilmecelerden birini çözmeyi başardıktan sonra eski amiri tarafından tekrardan dedektiflik rütbesine yükseltilir. 

 Dedektif Shibazaki terör saldırıları gerçekleşmeden önceki kısa sürede Sphinx'in bilmecelerini çözmek ve saldırılara engel olmak zorundadır.

 Not: Eğer bu animeyi izlemeyi düşünüyorsanız size tavsiyem tek oturuşta bitirmeniz çünkü bu anime bir seriden çok 4 saatlik bir filmi andırıyor.

http://www.turkanime.tv/anime/zankyou-no-terror


KAPAK FOTOĞRAFI

BENZER LİSTELER

Baş Kötünün Kazandığı Animeler Bölüm #1

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları