Azuma Makoto'nun buzdan çiçek aranjmanı, görenleri etkiliyor.

Japon sanatçı Azuma Makoto genellikle çiçeklere bakış açımızı değiştiren -buketleri buz blokları içine almak veya stratosferde asılı tutmak gibi- enstalasyonlar ve tasarımlar aracılığıyla sanat ve botanik arasındaki sınırları silikleştirmesiyle biliniyor. Burada ise sanatçının In Bloom serisinden 2018 tarihli bir projesi olan “Frozen Flowers” isimli çalışması görülmektedir. Bu girişimi için sanatçı, suya açmış çiçekler ve yeşillikler döktüğü Hokkaido'daki Notsuke Yarımadası'na geldi. Sade, karlı manzaraya karşı konumlandırılan aranjman ise çiçeklerin canlılığının buz sarkıtlarının arasından görünmesini sağlar. 

Azuma Makoto'nun stüdyosu "Bu enstalasyonun konumlandırıldığı yer olan Hokkaido, yanık çam ağaçlarının etrafa dağılmış olmasından ve kışın tam anlamıyla donmasından ötürü, dünyanın sonu olarak da adlandırılır," derken ekliyor: "Bu seri, Azuma'nın çiçeklerin bilinmeyen olasılıklarının ve çiçeklerin kendilerini bu koşullarda nasıl ifade ettiklerinin peşinde koşmasından doğmuştur."

Daha fazla görsele ve kısa bir videoya sanatçının web sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Azuma Makoto'nun çalışmalarını Instagram'dan da takip edebilirsiniz.

Kaynak: Colossal

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları