Rurouni Kenshin Live Action Tanıtımı
Merhaba arkadaşlar,
Animesi ve Mangası ile birçok kişinin kalbini kazanan Rurouni Kenshin için yapılmış olan live action filmini sizler için tanıtıyoruz. Kesinlikle izlenmesi gereken live actionlar arasında ilk sıralarda diyebilirim.

(Rurouni Kenshin)

(Rurouni Kenshin)

Yönetmen: Keishi Ohtomo
Yapım Yılı: 2012
Dil: Japonca
Tür: Dram
Görüntü: Renkli
Ses Düzeni: Dolby Digital
Müzik: Naoki Sato
Senaryo: Nobuhiro Watsuki | Kiyomi Fujii | Keishi Ohtomo
Yapımcılar: William Ireton | Shinzô Matsuhashi |
Firma: Array

Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story

Rurouni Kenshin: Meiji Swordsman Romantic Story

(るろうに剣心: 明治剣客浪漫譚 Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan), mangaka Nobuhiro Watsuki tarafından oluşturulmuş bir manga ve anime serisidir. Hikâye Japonya’nın Meiji Restorasyonu döneminde geçer. Orijinal başlık DVDler’de korunmasına rağmen, OVAlar’ının İngilizce sürümleri ve filmi Samurai X adıyla yayınlanmıştır. Dizi, bir zamanlar Hitokiri Battōsai ("Battōjutsu ustası katil") olarak bilinen Himura Kenshin’in bir daha asla adam öldürmemeye yemin etmesinin ardından başlayan hikâyesini anlatır.

Manga orijinal olarak Şūeişa’nın Haftalık Shounen Jump dergisinde 2 Eylül 1994’ten 4 Kasım 1999’a kadar yayınlandı ve 28 tankoubon cildi ile tamamlandı. Manganın Amerika Birleşik Devletlerin’de yayınlanması VIZ Media ile sağlandı. Rurouni Kenshin, bazı İngilizce yayınlarında "Rurouni"nin kaba bir çevirisi olarak "Gezen Samuray" şeklinde adlandırıldı.

Yazar Kaoru Şizuka, resmi bir Rurouni Kenshin romanını Ay Dünyasına Seyahat olarak başlıklandırdı. Roman VIZ Media tarafından çevrildi ve Birleşik Devletler’e ve Kanada’ya dağıtıldı.

Ayrıca 2011 yılı itibariyle 15.yıl şerefine, serinin yeniden yapımına karar verildiği açıklandı. Bununla birlikte Play Station için de oyunu yapılacağı resmi olarak duyurulmuş durumdadır.

Hikâye Kenshin’in Tokyo’da Kaoru ile karşılaşması ile başlar. Kaoru, Battousai olduğunu iddia eden bir adamın izini sürmektedir ve ilk başta Kenshin’in o olduğuna inanır fakat Kenshin’in sakarlığını ve sakabatōsunu ("ters ucu keskin kılıç") gördükten sonra onun, efsanevi katil olmasına ihtimal olmadığına karar verir. Asıl hainin cezalandırıldıktan sonra intikam arayan eski bir Kamiya dojo öğrencisi olduğu anlaşılır. Kaoru, sahte Battousai tarafından yakalanır fakat bu esnada Kenshin ortaya çıkar, gerçek Battousai’nin o olduğu anlaşılır ve sahtesini ve çetesini, hiç kimseyi öldürmeden yener. Kenshin, "Hiten Mitsurugi-Ryu" olarak bilinen eski ve güçlü bir kılıç tekniği kullanmaktadır. Dojoda kalması önerildiğinde Kenshin, geçici olarak rurouni (japavare(gezgin)) olmayı bırakmaya ve dojoda kalmaya karar verir.

Serinin tüm bölümleri Türkçeye çevrilmiştir.

Not: 4 Kasım 1999 - 2 Eylül 1994 Haftalık manga olarak yayınlandı.Watsuki Nobuhiro tarafından yazıldı.
Çekimler Ağustos, 2011 başladı ve 2012 ağustos ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Fragman

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları