Tüm Zamanların En Çok Korkutan Animeleri
Korku Animelerine Dalış

 

Başyapıt olduğu kadar, bir o kadar da sinir bozucu olan televizyon şovları ve filmler vardır ve bunlara animeleri de ekleyebiliriz. Neyse ki, korku türü ortamın özellikle üstün tutulduğu bir alandır. Cadılar Bayramına bir şey kalmamış olması ya da korkutucu bir şeyler izleme isteği gelebiliyor. Bundan dolayı bizde sizlere heyecan verici, korkutucu animeler hazırladık. Bir battaniye kapın çünkü tüm zamanların en korkunç animelerine dalış yapmak üzeresiniz.

Another (2012)

Another, Japon korkusuna harika bir örnektir. Bir dizidense, daha çok bir film macerası gibi hissettiren, garip, dehşet verici ve etraflarını ölüm saran bir grup gizemli öğrencinin hikayesi anlatılır. Meraklı bir nakil öğrencisinin, neden tekrardan ve tekrardan arkadaşlarının öldüğünü bulmasını konu alır. Özellikle göz bandı takan, sert ve doğaüstü dünyayla iletişime geçebilme yeteneğiyle olayları tek anlayan kişiymiş gibi gözüken kız, onları çevreleyen hayaletlerle iletişime geçmenin anahtarıdır. Bu hikaye, ürpertici ve heyecan verici bir doğaüstü yolculuğa çıkaran ayrıyeten de yeni başlayanlar için harika bir başlangıç animesidir.

Berserk (1997)

En ünlü kült yapımlardan biri olan ve erişilmesi zor olan bir seri olan Berserk, 1990 yapım animesini bulmak için çaba sarf edenler için harika bir cevher. Kentaro Miura’nın, aşırı detaycı sanatıyla ve karışık kurgusuyla bilinen ve Miura’nın ani ölümüyle (54) bitememiş olan efsanevi mangasından uyarlanmıştır. Seri, komik bir şekilde büyük bir kılıç taşıyan ve esrarengiz bir şekilde Griffith’in liderliğindeki korkulan Şahin Birliğine katılan ve Guts olarak bilinen paralı asker ile Yüz Yıl Savaşları’nın ortasında geçen bir alt-evren ile başlıyor. İlk başta savaşın dehşeti hakkında ustaca anlatılmış bir hikaye gibi gözüken eser, şeytani güçler tarafından yutulan korkunç bir karanlık fanteziye dönüşür.

Black Butler (2008-2009)

Ciel Phantomhive, Phantomhive ailesinin 13 yaşındaki reisidir. O genç bir çocuk olmasına rağmen, aynı zamanda İngiltere Kraliçesi Victoria’ya hizmet eden önemli bir ailenin parçasıdır. Sherlock Holmes misali parlak bir dedektif olan Ciel, Kraliçeye ve polise suçları çözmelerinde yardım ediyor ama bunu tek başına yapmıyor. Biel’in ailesini öldüren kişiyi bulmasına ve intikam almasına yardım eden, Sebastian Michaelis adında bir iblis ile sözleşme yapmıştır. Olay çözüldüğünde, Ciel’in ruhunu yutacak anccak o zamana kadar Biel’i ve mülkünü korumak için bir uşak kılığında kalacaktır. Kara Kahya, içine düştükleri durumları görünce cidden insanı ürperten bir yapıt.

Boogiepop Phantom (2000)

Boogiepop Phantom, tek bir seri halinde verilen bir antoloji dizisidir. Boogiepop, Ölüm’ün kişileştirildiği düşünülen bir şehir efsanesi. Olay, Boogiepop’un başlangıçta suçlandığı bir dizi ritüel cinayetin ardından bir Japon şehrinde gerçekleşir. Boogiepop, bu konuda art niyetli midir hatta gerçek midir? Bu dizide, ne gerçek ne değil söylemesi zordur. Sizi tahminlere zorlasa da, bu gerçeküstü fantezisi sizi geceleri bulmaca çözmeye çalışırken, ayakta tutan bir korku dizisiyle dolu.

Corpse Party: Tortured Souls (2013)

Ceset Partisi: Kederli Ruhlar serisi, önceden Heavenly Host İlkokulu olan Kisaragi Akademesi’nin hem öğrencilerinin hem de çalışanlarının korkunç cinayetler işlediği hayatlarına göz attıran bir seri. Oradaki öğrenciler, son anlarını başka bir okula geçmek üzere olan bir arkadaşlarıyla geçirirler ve her zaman birlikte olmalarını sağlamak için garip bir ritüel gerçekleştirmeye karar verirler. “Sachiko Ever After” büyüsü yapılır ancak öğrencilerin hepsi bayılır ve çok garip bir yerde uyanırlar. Yıllar önce tüm çocukların ve öğrenmenlerin öldürüldüğü akademide… Oyundan ilham alan bu dört bölümlü OVA, gün ışığında bile sizi korkmakla tehdit eden bir başka fantastik eserdir.

Deadman Wonderland (2011)

Ölü Adam Harikalar Diyarı (2011), Ganta Igarashi adında genç bir adamın ortaokula giderken, kanla kaplı garip figürün sınıf penceresinden içeri süzülmesiyle başlar. Saniyeler içinde, bu sözde “Kızıl Adam” Ganta’nın tüm sınıfını yok eder. Ganta kurtulur amma velakin Kızıl Adam’dan kalan garip bir kırmızı kristal parçası göğsüne gömülmüştür. Ne yazık ki, Ganta katliamdan sorumlu tutuluyor ve eğlence parkı misalı olan Ölü Adam Harikalar diyarına mahkum ediliyor. Oradayken, ziyaretçileri eğlendirmekle görevli bir mahkum olan “Ölü Adam” olarak varlığını sürdürmeye zorlanıyor. Kendi kanı üzerinde “Günah Dalı” adı verilen yeni bir güce sahip olduğunu fark ederek, kaçmaya karar kılıyor. Tüm bu süre boyunca da her biri kendi korkunç gülüşlerine sahip düzinelerce Ölü Adamla yüzleşiyor.

Death Note (2006-2007)

Kıtlıkla dolu Shiniganimi olark bilinen ölüm tanrılarının dünyası sıkıcıdır. Shinigami Ryuk, “Ölüm Defteri”ni kullanan kişinin adını ve yüzünü bildiği sürece herkesi öldürebilecek güçlü bir not defterine dönüştürdüğünde, fani dünyada kaos başlar. Light Yagami adındaki en iyi lise öğrencisi ölümcül not defterini bulur ve Ryuk insan dünyasına girerek, suç dünyasını ortadan kaldırmak gibi fedakar bir amaç için Ölüm Defterini ilk deneyleri yapan ancak yavaş yavaş kötü bir adama dönüşen Light’ı doğurur. Light, güç ve tanrı olma fikriyle sarhoş olur. Bu shounen klasiği, aydınlıktan yavaş yavaş “Kira”ya dönüşen ve dünya çapında tanınan bir adamın ve polislerin onu alt etmeye çalışmasıyla ilgilidir.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (2019-)

Baş karakteri Tanjiro Komado’nun ailesinin katledilmesiyle ve kız kardeşi Nezuko’nun iblise dönüşmesiyle başlıyor. Seri, Tanjiro’nun derin şefkatini vurgulamak için sessiz, melankolik bölümlerle dolu olsa da. Aslında her şey Tanjiro’nun Nezuko’yu yeniden insana dönüştürmeye çalışırken herkesi kestiği korkunç ve güzel animasyonlu olan bir dizi iblis savaşlarıyla ilgili.

Vampire Knight (2009)

Yuuki 5 yaşındayken karlı bir kış gecesinde bir vampirin saldırısına uğrar. Onu kurtaran safkan bir vampir olan Lord Kaname dir. Kaneme Yuuki‘yi kurtarmakla kalmamış onu Cross isminde ki bir adamın yanına bırakmış ve onu büyütmesini istemiştir.

Müdür Cross aynı zamanda özel bir akademinin müdürüdür. Bu akademi gündüzleri normal öğrenci eğitim verirken geceleri vampirlere eğitim vermektedir. Lord Kaname de gece öğrencilerinden biridir. Ayrıca Müdür Cross’un Yuuki ile birlikte büyüttüğü Zero ismin de bir çocuk daha vardır. Bu çocuk küçükken ailesini bir vampir saldırısında kaybetmiştir ve vampirlerden nefret etmektedir.

Serial Experiment Lain (1998)

Lise öğrencisi bir kız olan Lain Iwakura, garip, içe dönük ve okuldaki yaşıtlarının çoğundan sosyal olarak izole yaşayan bir kızdır. Okulundaki kızların ölü bir öğrenci olan Chisa Yomoda'dan bir e-posta aldığını öğrendikten sonra bir dizi tuhaf olayla karşılaşıp altüst olur ve eski bilgisayarını çıkarır. aynı mesajı kontrol etmek için Lain, Chisa'yı e-posta yoluyla ona ölmediğini, sadece fiziksel benliğini terk ettiğini ve bulduğunu iddia ettiği Wired'ın sanal dünyasının derinliklerinde yaşadığını söylerken bulur. Bu noktadan sonra Lain, bilinç, algı ve gerçekliğin doğası temalarını araştıran bir anlatıda ağın gizemini daha da derinden incelemesini sağlayan bir dizi şifreli ve gerçeküstü olaya kapılır.

 

 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları