Tiger&Bunny 2'nin Yayınlanma Tarihi Belli Oldu ve Ön Gösterim Yayınlandı!
Hayranları tarafından yıllardır beklenen ikinci sezonun yayın tarihi nihayet belli oldu. Serinin galası 24 Mart'ta olacak ve ilk 13 bölümü 8 Nisan'da Netflix'de yayınlanacak.

Doğaüstü, bilim kurgu, aksiyon türlerinde olan ancak afişine bakılınca mecha, doujinshilerine bakılınca yaoi sanılan ve ülkemizde bu sebepten hak ettiği değeri bulamayan serinin ilk sezonu 2011'de yayınlanmıştı.

Sakakibara Mizuki'nin aynı isimli dokuz ciltlik serisinden uyarlanmış olan serinin konusu şöyle:

45 yıl önce ani bir mutasyon sonucu doğaüstü güçler barındıran insan türü oluştu ve onlara  "NEXT" adı verildi. Böyle bir güç çeşitliliği hem iyiye hem kötüye kullanıldığı için bu dünya tabii ki "kahramanlık" mesleğini de ön plana çıkardı. (Konuyu okuyanların "BO BOKO NO HORO ÇOKMOSO" yanılgısına düşmemesi için belirteyim manganın çıkış tarihi de 2011'dir. BNHA 2014 çıkışlı bir mangadır.)

Gelelim bu dünyayı diğer kahramanlık animelerinden ayıran meseleye. Stern Bild şehrinde yaşayan kahramanların kötülerle olan mücadeleleri Hero TV'de naklen yayınlanmaktadır. Bu televizyon kanalı sebebi ile kahramanlar; güçlerinden ve güçlerini nasıl kullandıklarından çok popülariteleri ile ön plandadır. Üstelik kahramanlara birçok şirket sponsor olmaktadır. (Batman'in deri kıyafetlerini Derimod'dan alıp üzerinde derimod yazması gibi bir şey düşünün.)

Stern Bild şehri sakinlerinden olan ve lakabı Vahşi Kaplan olan Kotetsu T. Kaburagi, orta yaşlı, genç kız babası, görmüş geçirmiş ancak bir o kadar da geri kafalı bir kahramandır. Mutasyonunun kendisine verdiği fiziksel yetenekleri muazzam olsa da geri kafalılığı sebebi ile pek de popüler değildir. Popülarite kaygısı taşıyan sponsor şirketi onu, kendisi ile benzer güçleri olan Tavşan lakaplı Brooks Jr., Barnaby ile ortak olması için zorlar. Aralarındaki kişilik ve nesil farkı ile birbirlerinin neredeyse zıttı olan bu ikiliyi bekleyen maceralar serinin temelini oluşturmakta.

Serinin ana karakteri Kotetsu Reyiz, kendi serisinde popüler olamasa bile Japonya'da hala pek cok ana karakter popülarite anketlerinde yüksek sıralarda yer almakta.

Bu arada ana karakterin sponsorlarından birisi, serinin yapımını üstlenen şirket olan gerçek Bandai iken seride bir kahramana sponsor olan Pepsi markası bile görüyorsunuz. Kısacası markaların çoğu da gerçek sponsor oluyor.

Bu sezonun açılış şarkısının Unison Square Garden tarafından seslendirileceği ve adının "Kaleido Proud Fiesta" olduğu duyruldu. Bir önceki sezonun tema şarkı performansları da aynı gruba aitti.

İlk sezonda olduğu gibi

Kotetsu'yu  Hiroaki Hirata (Benny/Black Lagoon, Bunta Fujiwara/ Initial D., Sanji/One Piece)

Barnaby'yi Masakazu Morita (Kurosahi Ichigo /Bleach, Claire Stanfield / Baccano!, Xin Li/Kingdom) seslendirecek.

Bu sezonun yönetmeni Atsuko Kase, karakter tasarımcısı Masakazu Katsura olacak.

 

Serinin ilk sezondan sonra birisi TV serisinin özeti şeklinde Tiger&Bunny: The Beginning, diğer konunun devamı şeklinde Tiger&Bunny: The Rising adında iki filmi mevcut.

 

Tiger & Bunny 2 Precious EVE adı ile yayınlanacak olan ikinci sezonda bakalım kahramanlarımızı neler bekliyor?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları