Isekai Yakkyoku Animesi İçin İlk Fragman Yayınlandı
Anime, 2022 yılında çıkış yapacak.

 Yazarlığını Liz Takayama'nın, çizerliğini ise "keepout"un yaptığı ve 2016'da yayımlanmaya başlayan hafif roman serisi Isekai Yakkyoku (Parallel World Pharmacy) için anime uyarlamasının yapılıyor olduğu geçtiğimiz sene duyurulmuştu. Bugün ise animasyon stüdyosu "diomedéa" olan animenin 2022'de çıkacağı, yayınlanan ilk fragmanı ile beraber açıklandı.

 Dünyaca ünlü tıbbi araştırmacı Kanji Yakutani, kız kardeşini tedavisi olmayan bir hastalık yüzünden kaybettikten sonra hayatını yeni ilaçlar bularak hastaları iyileştirmeye adamıştır. Kendisini bu çalışmalara o kadar fazla kaptırmıştır ki vücudu bunu kaldıramaz ve 31 yaşında hayata veda eder. Eski eczacımız kendisini öldükten sonra vücuduna yıldırım çarpan 10 yaşında bir çocuğun bedeninde bulur ve saygın De Médicis ailesinin bir çocuğu olan Falma ismindeki birisi olarak bir ortaçağ dünyasına reenkarne olduğunu keşfeder.

 Falma, vücudunun ilahi sanatların—koruyucu ilahlardan gelen kutsamalarla verilen büyüler—var olduğu bu dünyadaki koruyucu ilaç ilahına konaklık yaptığını fark eder. Falma'ya, efsanevi ilahi yaratma-indirgeme sanatları ve insanların vücutlarındaki hastalıkları anında teşhis etme yeteneği bahşedilmiştir.

 Çok geçmeden sadece asillerin tıbbi bakımdan yararlanabildiğini ve bu bakımın da en iyi ihtimalle etkisiz ve en kötü ihtimalle zararlı olduğunu öğrenen Falma, bulunduğu dünyadaki tıbbın içler acısı durumda olduğunu fark etmiştir. Modern bilgisini ve ilahi güçlerini kullarak Falma, genç yaşına rağmen yavaş yavaş bir eczacı olarak kendisine bir isim yapacak, hatta imparatorluk sarayı tarafından bile tanınan birisi haline gelecektir. Falma sonunda kendi eczanesini açtığında, San Fleuve İmparatorluğu'ndaki sağlık hizmetlerini iyileştirme ve herkes için erişilebilir hale getirme hedefini sürdürmeye karar verir.

 

Kaynak

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları