Genjitsushugi Yūsha no Ōkoku Saikenki Part 2, Ocak'ta Geliyor
Inori Minase, Aimi yeni açılış ve kapanış şarkılarını seslendiriyor.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom (Genjitsushugi Yūsha no Ōkoku Saikenki) hafif roman serisinin anime uyarlamasının Part 1'i bir teaser video ile sona erdi. Videoda Part 2'nin Ocak ayında yayında olacağı da belirtilmiş. 

Inori Minase, animenin ikinci bölümünün açılış şarkısı olan "Real-Eyes,"a eşlik ederken Aimi, "Lights"a eşlik ediyor.

Animenin birinci bölümü 3 Temmuz'da yayınlamıştı. Funimation, animenin Japonya'daki yayıncısı oldu.

Takashi Watanabe (The Slayers, Ikki Tousen, Freezing) animeyi J.C. Staff bünyesinde yönetiyor. Go Zappa (Koihime Musō, Moriarty the Patriot) ve Hiroshi Ohnogi (Aquarion, Fullmetal Alchemist: Brotherhood) senaryosunu kaleme alıyor. Mai Otsuka (Shakugan no Shana, Urara Meirochō, The Demon Girl Next Door) karakter tasarımını yapıyor. Akiyuki Tateyama (Laid-Back Camp, ISLAND, Senryū Girl) müziklerinden sorumlu ve Jin Aketagawa da ses direktörü olarak görev yapıyor. WOWMAX  ise animenin yapımcısı. 

Seven Seas Entertainment, hafif roman serisinin basılı olarak yayınlarken serinin İngilizcesini dijital olarak yayınlayan J-Novel Club, hikâyeyi şöyle betimliyor: 

"Hey, Kahraman!" bu klişe ifade ile Kazuya Souma, kendisini başka bir dünyaya çağrılmış bulur ve maceraya -atılamaz. Ülkeyi ekonomik ve askeri olarak güçlendirme planını sunduktan sonra kral, tahtı ona bırakır ve Souma kendini ulusu yönetirken bulur. Dahası, şimdi bir de kralın kızıyla nişanlanmıştır. Ülkeyi tekrar ayağa kaldırmak için Souma; bilge, yetenekli ve üstün becerilere sahip insanları kendi etrafında toplar. Beş kişi, tahtın yeni sahibi Souma’nın huzurunda bir araya gelir. Burada yeni, başka bir dünyaya transfer fantazyası başlar!

Overlap, ilk cildi Fuyuyuki’nin illüstrasyonları ile Japonya’da 2016 Mayıs’ında yayınladı. Satoshi Ueda serinin manga adaptasyonunu Overlap'in Comic Gardo web sitesinde 2017 Temmuz’unda yayınlamıştır. J-Novel Club, mangayı dijital olarak yayınlıyor. 

Kaynak: ANN

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları