Burcunuza Göre İzlemeniz Gereken Anime
Bu muhteşem anime serilerinin tümü, cesur Aslan'dan insani Kova'ya kadar astrolojik işaretlerin en iyi özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

   Anime, korku ve fantezi gibi geleneksel sinematik türlerin sadece başlangıç olduğu çeşitli şekillerde organize edilebilir ve kategorize edilebilir. Anime hayranları, sektörü isekai, iyashikei veya yaşam dilimi gibi alt türlere göre sıralayabilir veya MBTI kişilik tipi veya astrolojik işareti gibi daha kişisel bir şeye atıfta bulunabilirler.

   Bu on iki işaret, bireysel insanları tanımlamak içindir, ancak işaretlerin özellikleri, filmler ve anime şovları gibi bir kurgu eserinin temalarını, karakterlerini ve olaylarını da tanımlayabilir. Bir animede tematik olarak temsil edilen kendi astrolojik işaretini görmek isteyen bir kişi, aralarından seçim yapabileceğiniz her türlü seçeneğe sahiptir.

Koç: Saga Of Tanya The Evil

Koç: Saga Of Tanya The Evil

   Ateş burcu Koç, istediğini elde etmek için cesurca saldıran bir yaratık olan bir koç tarafından temsil edilir. Koç, inatçı, pervasız ve hırslı bir liderdir, bu nedenle uygun bir anime, Saga of Tanya the Evil'den Tanya Degurechaff gibi, eşit derecede şiddetli bir kahramanın yer aldığı bir animedir.

   Tanya, Birinci Dünya Savaşı'nın steampunk sahnesine sahip bir dünyada minyon, sihirli yetenekli bir kız olarak yeniden doğmuş acımasız bir adam olan anti kahramandır. Tanya güçlerinin komutasını alır ve onları imkansız ihtimallere karşı zafere götürür ve ne kendi tarafında ne de düşmanın tarafında kimsenin yoluna çıkmasına izin verir.

Boğa: Laid-Back Camp

Boğa: Laid-Back Camp

   Boğa, hareketsiz dünyanın savunmacı, inatçı doğasından daha fazlasını bünyesinde barındıran bir toprak burcudur. Boğa burcu aynı zamanda günlük rahatlık, rahatlama ve istikrar ile ilgilidir, bu da Boğa'nın rahatlatıcı bir iyashikei anime havasında olacağı anlamına gelir.

   Neşeli seinen unvanı Laid-Back Camp harika bir seçim. Bu anime, ana karakterler her zaman ağız sulandıran akşam yemekleri hazırlarken, kamp ateşinin etrafındaki her tatlı malzemenin tadını çıkarırken, harika dış mekanları keşfetmenin rahatlığı ve sevinci ile ilgilidir.

İkizler: My Dress-Up Darling

İkizler: My Dress-Up Darling

   İkizler başka bir hava burcudur ve insancıl Kova'nın aksine İkizler daha çok etraflarındaki dünyanın eğlencesine ve macerasına odaklanır. İkizler tuhaf bir şekilde yeni fikirleri keşfetmeye, yeni insanlarla tanışmaya ve ortalığı karıştırmaya eğilimlidir. Rutin, istedikleri son şeydir.

   Böyle bir burç, tamamen cosplay denemenin ve kendi kabuğunu kırmanın neşeli eğlencesiyle ilgili bir lise dizisi olan My Dress-Up Darling için mükemmeldir. Genki kızı Marin Kitagawa, gerçek burcundan bağımsız olarak tam bir İkizler'dir ve gerçek hayattaki İkizler, yaratıcı maskaralıkları izlerken bir patlama yaşayacaktır.

Yengeç: Plastic Memories

Yengeç: Plastic Memories

   Plastic Memories, Blade Runner ve Chobits hayranlarını hatırlatabilecek kısa ama tatlı bir bilimkurgu animesidir. Kahramanı Tsukasa, müşterilerin yaşlanan androidlerini emekli eden bir şirketle çalışmaya başladı ve iş başında Isla adında büyüleyici bir robot kızla arkadaş oldu.

   İkisi zamanla yakınlaşır, ancak Isla'nın Tsukasa'ya gerçekten açılması ve onunla derin, anlamlı bir bağ kurması zaman alır. Bu, Yengeç'in mistisizm, duygusal uyum ve yeni arkadaşlar edinme konusunda temkinli olma özellikleriyle tematik olarak uyumludur.

Aslan: Maid-Sama!

Aslan: Maid-Sama!

   Maid-Sama! kız öğrenciler için okulda daha iyi bir ortam yaratmak için çok çalışan karizmatik bir öğrenci konseyi başkanı olan Misaki hakkında klasik bir shojo dizisidir. Okulda yeterince sıkı çalışıyor ama aynı zamanda geçimini sağlamak için hizmetçi bir kafede çalışıyor. Takumi Usui, bir keresinde Misaki ile karşılaştıktan sonra hizmetçi kafeyi daha çok ziyaret etmeye başlayan tipik bir flörtöz shojo sevgilisidir.

   Aslanlar en büyük gösteri hırsızlarıdır. Cesurlar, kendilerine güveniyorlar ve doğru olanı savunmaktan asla korkmazlar. Herkesi kendilerine çeken manyetik kişilikleri vardır ve Aslanlardan hoşlanmamak zordur. Bu burcun insanları, Maid-Sama!'nın mizah anlayışını takdir edecek ve kendilerini hem Misaki hem de Takumi'de görecekler.

Başak: Dr. Stone

Başak: Dr. Stone

   Bazı yönlerden, Dr. Stone'un bilim adamı kahramanı Senku Ishigami, bilimde yeni yollar keşfetme kararlılığı göz önüne alındığında, meraklı ateş burcu Yay'ı somutlaştırıyor. Bununla birlikte, bir bütün olarak, Dr. Stone, metodik, iş odaklı Başak burcu için en çekici olanıdır.

   Başak, İkizler karşıtıdır. Başaklar, yorulmak bilmeyen çalışma ahlakları, verimli programları ve detaylara gösterdikleri yoğun ilgi ile gurur duyarlar. Tüm bu nitelikler, Senku ve onun yeni Taş Devri müttefikleri Bilim Krallığını ve tüm icatlarını sabırla inşa ederken tam olarak sergileniyor.

Terazi: A Couple Of Cuckoos

Terazi: A Couple Of Cuckoos

   Terazi, uyum, işbirliği, denge ve adalet ile ilgili bir hava burcudur, dolayısıyla bir dizi terazinin sembolüdür. Bu burç Kova burcuna kabaca benzer, ancak geniş insani çabalardan ziyade biraz daha diplomasi ve adalete odaklanmıştır.

   Terazi'nin en iyi özellikleri, kahramanı Nagi Umino'nun üvey kız kardeşinin, nişanlısının ve aşık olduğu kişinin arzularını ve arkadaşlıklarını dikkatli bir şekilde dengelemek zorunda olduğu A Couple of Cuckoos'ta tam olarak sergileniyor. Dört karakterin tamamı karmaşık bir ilişkiler ağı ve kafa karıştırıcı duygular içindedir, bu nedenle Terazi tarzı işbirliği ve adalet esastır.

Akrep: The Rising Of The Shield Hero

Akrep: The Rising Of The Shield Hero

   Akrep, ateş/su melez bir burçtur. Bu Akrep temalı astrolojik burç, güçlü bir iradeye ve şiddetli kararlılığa sahiptir, diğer su burçları Yengeç ve Balık'ın aksine, Akrep aynı zamanda bu burçların iç gözlemsel doğasını da bünyesinde barındırır.

   Akrep aynı zamanda sert gerçeklere, dürüstlük ve yalanlara ve de manipülasyona karşı savaşmakla ilgilidir. Bütün bunlar, kararlılığın, dürüstlüğün ve kişisel değerlerin her zaman entrikalara üstün geldiği ve sonunda yalanların yattığı bir isekai dizisi olan The Rising of the Shield Hero'ya işaret ediyor.

Yay: Trapped In A Dating Sim

Yay: Trapped In A Dating Sim

   Ateş burcu Yay, alevli oklar atan bir okçu tarafından temsil edilir. Böyle bir işaret, tesadüfen diğer insanları rahatsız etse bile, yeni fikirlerin coşkulu bir şekilde keşfedilmesi ve fikirlerin paylaşılması ile ilgilidir. Yay, çoğu durumda iyi niyetli olmalarına rağmen, kendilerini cesurca ifade etmekten kendilerini alamazlar.

   Bu tür özellikler, Trapped In A Dating Sim için mükemmeldir. Bu isekai anime, bir otome oyun dünyasında renkli maceralara atılan ve hikayeyi anlatmak için hayatta kalan Leon Bartfort adında çokbilmiş, vahşice dürüst bir erkek lidere sahiptir. Tüm animenin öncülü, maceralardan tavizsiz dürüstlüğe kadar Yay niteliklerini kesinlikle ödüllendiriyor.

Oğlak: Wotakoi: Love Is Hard For Otaku

Oğlak: Wotakoi: Love Is Hard For Otaku

   Wotakoi: Love is Hard for Otaku, hobileri ve sorumlulukları arasında iş-yaşam dengesini korumaya çalışan tutkulu bir anime hayranı olan Narumi hakkında büyüleyici bir işyeri romantizm dizisidir. Ancak, çocukluk arkadaşı Hirotaka ile tekrar bir araya geldi ve ona kendisi olmanın ve otaku bayrağının dalgalanmasına izin vermenin sorun olmadığına dair güvence verdi.

   Bir toprak burcu olarak Oğlaklar çalışkandır ve her zaman ayrıntılara dikkat eder. Aynı elementin diğer işaretleri ile karşılaştırıldığında, çalışkan, dürüst ve şaşırtıcı bir şekilde algılayıcıdırlar. Wotakoi, Oğlaklar için mükemmel bir seçimdir, çünkü kesinlikle takdir edecekleri daha olgun bir mizah anlayışına sahip bir işyeri romantizmidir.

Kova: That Time I Got Reincarnated As A Slime

Kova: That Time I Got Reincarnated As A Slime

   Kova burcu, tamamen "insanlara güç" ile ilgili ve başkalarının yararına yaratıcı, orijinal fikirlere sahip olan son derece insancıl bir burçtur. Bu nedenle, bir Kova, kahramanın diğer insanları ne pahasına olursa olsun yükseltmek ve savunmak için yemin ettiği herhangi bir anime serisinden keyif alacaktır.

   Slime olarak reenkarne olan Rimuru Tempest, herkesin barış içinde yaşayabileceği ve çalışabileceği hoşgörülü, çeşitli canavarlar ulusu inşa etmek için yorulmadan çalışan akıllı bir balçık. Rimuru, bir tür insancıl olarak tam bir Kova'dır ve bu, Slime'ın konusuna ve temalarına da yansır.

Balık: Komi Can't Communicate

Balık: Komi Can't Communicate

   Su burcu Balık, Kova'ya oldukça benzer, ancak doğada çok daha samimidir. Üç su burcu mistisizm ve diğer insanların zihinsel enerjilerine uyumlanma ile ilgilidir ve Balık diğer burçlardan daha hassastır. Bu, Komi Can't Communicate gibi bir anime gerektirir.

   Başkahraman Shoko Komi, kabuğunu kırmaya ve bir yılda 100 gerçek arkadaşlık kurmaya kararlı, utangaç ama kibar bir kızdır. Diğer insanlarla bağlantı kurmaya heveslidir ve bu, animeye her hassas Balık'ın seveceği rahat, rahatlatıcı bir ton verir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Disqus Yorumları