Pazartesi Sendromunun İlacı Kısa Animeler #9
Kısa film serimizde sona gelirken...

Chuumonno Ooi Ryouriten – 1991

İngilizcesi “The Restaurant of Many Orders” olan anime, karanlık bir atmosfere sahip. Ormana avlanmak üzere gelen iki avcı, ormanda kaybolurlar. Ve bir restorana yolları düşer. Restoranda, onları birbirinden tuhaf olaylar bekler. Tadanari Okamoto yönetmenliğindeki animenin senaryosu, Japon yazar Kenji Miyazawa hikâyesine dayanmaktadır.

İzleme bağlantısı

Muramasa – 1987

Muramasa’nın yönetmeni Osamu Tezuka ki bu bile animeyi izlenmeyi değer bir hâle getiriyor başlı başına. Muramasa, karanlık bir anime. Tek başına seyahat eden bir samurayın karşısına her şeyi kesmeye muktedir şeytani bir katana çıkar. Bununla, gördüğü her kuklayı kesmeye başlayan samuray, kestiklerinin insan olduğunu ve kendisinin de bir kukla gibi yönetildiğini anlayacaktır.

İzleme bağlantısı

Shashinkan – 2013

Bu anime de bir fotoğraf çekilme öyküsü. Genç bir çift, fotoğraf çekilmek için bir fotoğraf stüdyosuna gelirler. Genç kadın çok utangaçtır, fotoğrafçı onu ikna edebilmek için uğraşır. En sonunda gülümserken bir fotoğrafını çekmeyi başarır. Genç çift bir süre sonra tekrar gelir ve bu kez yanlarında küçük kızları da vardır. Fotoğrafçı ne kadar uğraşırsa uğraşsın bu küçük kızı güldürmeyi başaramaz. Suratsız minik, suratsız bir yetişkin olana dek aralarında bir ilişki gelişir.
Animenin yönetmeni olan Takashi Nakamura’nın hem Akira’nın hem de Rüzgârlı Vadi’nin mutfağında çalışmış bir isim olduğunu belirtmekte fayda var.

İzleme bağlantısı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları