Pazartesi Sendromunun İlacı Kısa Animeler #10
Youjirou Arai ve Hiroyasu Ishida’nın kısa animeleriyle serimizi sonlandırıyoruz.

Daha önce Poretto no Isu ve Wonder Garden kısa anime filmlerine yer verdiğimiz iki isim olan  Youjirou Arai ve Hiroyasu Ishida’nın birlikte çalıştığı pek çok anime var. Bu hafta da bu isimlerin yönetmen, karakter tasarımı, key animation görevlerinde yer aldığı animelere yer veriyoruz.

Bu haftanın ilk animesi, Fumiko no Kokuhaku ile dikkatleri üzerine çeken Hiroyasu Ishida’ya ait 2011 tarihli Rain Town. On dakikalık, diyalogsuz ONA’da, sürekli yağmur yağan bir kentte, yaşlı bir kadının anılarına yolculuk ediyoruz.

İkinci animemiz 2013 tarihli Hinata no Aoshigure animesi. Bu animenin de yönetmeni Hiroyasu Ishida.  Karakter tasarımını ise Youjirou Arai yapmış. 18 dakikalık animede Hinata, sınıf arkadaşı Shigure’ye âşıktır, aşkını itiraf edemez, ama içinde Shigure’nin de olduğu hayaller kurar ve bunları resmeder. Hinata’nın hayal gücü de resim yeteneği de dikkat çekicidir.

Haftanın ve serinin son kısa anime filmi ise yönetmenliğini Youjirou Arai’nin yaptığı, 2015 tarihli Taifuu no Noruda. 24 dakikalık uzunca bir kısa film olan  Taifuu no Noruda, özellikle görsel açıdan çok ama çok başarılı bir kısa anime. Olaylar, merkezden uzak bir adada meydana gelen bir tayfun etrafında gelişir. Ana karakter Azuma, en yakın arkadaşı Saijou ile kavga etmiştir. Okul festivaline hazırlanan öğrenciler, tayfunun bastırmasıyla okulda kalırlar. Tayfunun bastırmasıyla Azuma dışarıda bir kız görür, onu kurtarmaya gider. Sonrasında hem arkadaşıyla barıştığı, birlikte hem kızı hem de dünyayı kurtardığı olaylar dizisi yaşanır.

İyi seyirler...

Rain Town - 2011

Rain Town - 2011

İzleme bağlantısı

Hinata no Aoshigure - 2013

Hinata no Aoshigure - 2013

İzleme bağlantısı

Taifuu no Noruda - 2015

Taifuu no Noruda - 2015

İzleme bağlantısı

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları