Şiddete Başvurmaktan Çekinmeyen Anime Karakterleri
Birçok karakter öldürmeyi ve şiddeti reddeder.Ancak hepsinde durum böyle değil.Bazısı için şiddet karakterinin bir parçasıyken bazısı için acımasız bir dünyada hayatta kalmanın tek yolu.

1. Patlayıcı Bir Kişilik : Katsuki Bakugou (My Hero Academia)

“Yoluma çıkana bir tekme” mottosuyla dost düşman dinlemeyen bu adam, anime sektörünün en popüler agresif karakterlerinden biri. 

 

Her şeye agresifleşebilen Bakugou’yu bu kadar popülerleştiren şey ise her ne kadar patlamaya hazır bir bomba olsa da şiddetini uç noktalara götürmemesi.Ne de olsa o gerçek bir kahraman.

2. YANDERE!!!! : Yuno Gasai (Mirai Nikki)

Yuno Gasai modern anime sektörünün en ikonik yanderelerinden biri.Mirai Nikki ana karakteri Yukiteru Amano’ya karşı takıntılı ve onun için gücünün yettiği her şeyi yapıyor. 

 

Yuno’nun şiddete olan eğilimi, ikiliyi bir çok kez sıkıntılı durumlara sokar.Şiddete eğiliminin en büyük sebebiyse Yukiteru’ya olan aşırı kıskançlığıdır.Öngörülemez,agresif ve sahiplenici bir kişiliğe sahip olan Yuno, sevdiği insanı her zaman korur.Tabii ki kendi özel yöntemleriyle.

3. Düşmanlarını Keyifle Öldürüyor : Revy (Black Lagoon)

Revy istediğini elde etmek için kaba kuvvet kullanmaktan asla çekinmez.Öfkeli bir kişiliğe sahip olan karakterimiz, kullanmaktan çekinmediği bir çift silahla dolaşır.Seri boyunca birçok ölümden kendisi sorumludur. 

 

Öldürmekten zevk alan Revy, başlarda ana karakterimiz Rock’u vurmaya çalışsa da sonradan onu arkadaşı olarak görür.Bir çok kötü özelliği olsa da yetenekleri ve cesaretiyle izleyicinin saygısını toplamayı başarıyor.

4. İntikam Yolunda Koşan Adam : Uchiha Sasuke (Naruto)

Naruto,Sasuke ve Sakuradan oluşan 7. takımın en saldırgan ve şiddete meyilli olanıdır.Gençliğinin büyük bir kısmında klanının katili olan abisine karşı derin bir nefret besler ve intikamını almak için güçlenir.

 

İntikam arayışı, İtachi hakkındaki gerçeği öğrendikten sonra daha da kötüleşir.Yoluna çıkan herkesi öldürürken nefret tarafından tüketilir.Sonunda bu nefretten kurtulup savaşta bir kahramana dönüşse de Sasuke’nin geçmişi asla unutulmaz.

5. Kılıcında Huzur Var : Kamado Tanjiro (Demon Slayer)

Kız kardeşini kurtarmak için çıktığı yolda iblisleri öldürürken tereddüt etmiyor.Savaş ne kadar zorlu olursa olsun, peşinde olduğu iblisi öldürmeden asla pes etmez.

 

Serideki diğer karakterlerin aksine, savaştığı ister iblis olsun ister insan olsun kan dökmekten zevk almaz.Seri genelinde Tanjiro’nun öldürdüğü her iblisin bir nevi kurtuluşa erdiğini görüyoruz.Bunun en büyük sebeplerinden biri Tanjiro’nun ne kadar kanlı bir savaş olsa da öldürmesi gereken iblislere karşı olabildiğince merhametli olmasıdır.

6. En Güçlü mü Bilmem Ama Çok Güçlü : Gojo Satoru (Jujutsu Kaisen)

Serinin en güçlü karakterlerinden olan Gojo, gücünü kullanırken genelde kaosa neden olur.Tasasız bir karakter olsa da lanetleri avlarken sadist tarafını da görüyoruz. 

 

Kendi gücünün farkında olan ve gücünü tam potansiyelinde kullanabilen Gojo, lanetleri avlarken acıma ve tereddüt göstermiyor.Sivilleri korumak için elinden geleni yapsa da kaçınılmaz durumlarda masum hayatları feda etmekten geri kalmıyor.

7. 13.Cuma : Jason (Tokyo Ghoul)

Jason, Kaneki’ye işkence edip onu travmatize eden ve tabiri caizse onu bir canavara dönüştüren karakterdir.Düşmanlarından istediğini elde etmek için işkence etmekten çekinmiyor.

 

Jason sadece bilgi almak için işkence etmekle kalmıyor.Aynı zamanda zevk için işkence ediyor ve kurbanlarının acıyla bağırmasından büyük bir haz duyuyor.

8. Tatlı Olduğuna Aldanmayın : Tatsumaki (One Punch Man)

Canı istese bütün bir şehri yok edebilecek S sınıfı bir süper kahraman olmasına rağmen Saitama tarafından çocuk muamelesi görüyor.Bunun en büyük sebiyse çocuksu yüzü ve kısa boyudur.

 

Gücüne olan özgüveninden dolayı olacak ki savaşmayı her zaman dört gözle bekler.Hatta kahramanlar birliğinde işi kalmadıysa hobi olarak canavar avlamaya bile çıkar.

9. TATAKAE! : Eren Yeager (Attack On Titan)

Eren amacı uğruna şiddetin dozunu umursamayan bir karakter.Eğer birinin ölmesi diğerlerinin yararına ise öldürmekten tereddüt etmiyor.Daha henüz çocukken ve Mikasa'yı tanımamasına rağmen Mikasa’yı kaçırmaya çalışanları öldürüyor.Seri boyunca Eren’in şiddeti ve öldürdüğü insan sayısı sürekli artıyor.

10. Hayatı En Zorda Oynayan Adam : Guts (Berserk)

Guts’ın karakterinin temeli “Kalpsiz Kılıç Ustası” olarak bilinen korkusuz bir savaşçı olmasıdır.Gençliğinin çoğunu hayatta kalmak için savaşarak ve öldürerek geçirdi.Babası olarak gördüğü adamı öldürmeye zorlandı.Şiddete olan eğlimiyse gün geçtikçe arttı.

Kaplumbağa best.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Yorumlar

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

LochGraphc
This comment contains spoilers. Click here if you want to read.

bakugo 1. ne abi

https://www.animeler.net/assets/images/user-avatar-s.jpg

Disqus Yorumları